Ocena kierowcy - Toyota Paseo II Coupe

kkbb89, 11 lat temu
Silnik 1.5 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Toyota Paseo II Coupe 1.5 16V 90KM 66kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Chciałem napisać, że silnik, chciałem wspomnieć o zawieszeniu, ale dobrze się zastanawiając, to w porównaniu z innymi autami to auto ZASZOKOWAŁO mnie układem hamulcowym. Tutaj nie musisz się martwić, że gdzieś nie wyhamujesz. Auto po prostu staje w miejscu. Niska masa + świetne hamulce sprawiają, że możesz skupić się na jeździe i jeśli jakiś idiota wybiegnie na ulicę, albo ktoś zahamuje bezsensu, to po prostu zdążysz wyhamować (gorzej z tymi za Tobą)
Polecam wszystkim chcącym mieć za niezbyt duże pieniądze niezawodne, całkiem przyjemne autko z Japonii. Tania eksploatacja (części, paliwo). Całkiem duża frajda (Japonia, synu!) - czyli świetny silnik i wklejony w ziemię na zakrętach. Czego chcieć więcej? Oryginalność - niewielu ma takie auto, ale to nie jest powód do obaw! Wręcz przeciwnie. Nie kupujcie kolejnych golfów i passatów, bo to mit, że są tanie i niezawodne. Tym samochodem wyglądasz trochę inaczej, niż w masowym VW, a radości z jazdy jest o wieeeele więcej.
Japoniec. Elastyczny, ekonomiczny, na wysokich obrotach \"robi\" wszystkie podobne auta miękkim ch...
Jeżdżę wieloma nowymi autami z roczników 2007, 2008 etc. i skrzynie w nich chodzą gorzej, niż w skrzyni z 97 r. To kolejny pokaz dominacji w sektorze niezawodności japońców w autach z lat 90\'.
Mam twarde i sportowe zawieszenie, auto trzyma się drogi jak przyklejone. Lekki, mały, niski - na zakrętach nieoceniony!
Widoczność dla kierowcy wystarczająca, a nawet dobra. W środkowym lusterku wiele się nie zobaczy, ale dobry kierowca używa tylko bocznych ;-)
Klasyczne auto z Japonii z lat 90\'. Tylko to co niezbędne, wszystko od ręką, choć czasami przydałby się podłokietnik. Lexux to nie jest.
Kolejny typowy japoniec. W zimę nieoceniony. 2 min i mamy ciepło w aucie. Wszyscy znajomi \"spoza Japonii\" jeżdżą w kurtkach i czapkach ;-) tutaj nie ma takiej potrzeby. W lato jest gorzej, bo nie mam klimy, ale są wersje z klimą.
Kierowca całkiem ok. Co prawda fotel rozsunięty na maksa, ale jestem wysoki (prawie 190cm) i mi wystarcza w zupełności. Jak ktoś jest wyższy to może mieć problemy. Pasażerów z tyłu można przewozić tylko pod warunkiem, że mają poniżej 170 cm :) inaczej muszę założyć kask, szyba jest bardzo nisko w tym aucie.
Wyciszenie, hmm.. mam głośny wydech, więc nie mogę tego ocenić w miarę obiektywnie. Ja mam głośno, ale w normalnym wydechu tego problemu by nie było.
Dla mnie rewelacja. Znakomity spalanie to zasługa małej masy auta, dosyć aerodynamicznych kształtów i świetnego silnika. Jak ktoś umie jeździć autem, to potrafi spalić nawet niecałe 7 litrów. Inna sprawa, że to małe, zwinne autko prowokuje do ciągłego wyprzedzania. Dlatego średnie spalanie przy dynamicznej jeździe, to 7.8 litra w cyklu mieszanym. Ale co to za różnicą 1 litra, jeśli możemy poczuć tę zrywność na asfalcie! :) W zimę potrafi spalić trochę więcej, ale ja po prostu lubię go odpalić przed jazdą (robię tak w każdym aucie) i to się odbija na ok. 1 litrze więcej, niż w miesiącach letnich.
Za takie pieniądze otrzymujemy niezawodne, małe, zrywne, ekonomiczne auto rzucające się jeszcze nawet w oczy. Niskie spalanie, raz na kilka lat wymiana rzeczy typu klocki, tarcze, czy zawieszenie. To jest pikuś ;)
Jedyne co trzeba robić, to dolewać oleju i zmieniać filtry (tego się nie uniknie w 15letnim aucie jeżdżącym przez całe swoje życie na wysokich obrotach). Hamulce? Niezwykłe. Zatrzymujesz się w ciągu sekundy, nigdy się nie spociłem bojąc się, że nie wyrobię z hamowaniem (a w innych autach się to zdarzało). Pełne bezpieczeństwo i spokój, że się zatrzymasz w miejscu.
Sprzęgło genialne, skrzynia to samo. Silnik elastyczny, i jedyne co trzeba robić, to dolewać oleju i zmieniać filtry (tego się nie uniknie w 15letnim aucie jeżdżącym przez całe swoje życie na wysokich obrotach). W ciągu 3 lat nie robiłem NICZEGO w tym aucie. Po 3 latach wymieniłem tarcze i klocki, oraz zawieszenie z przodu. Nie musiałem, ale polskie drogi jednak robią swoje. Ale co to za koszt raz na 3 lata?

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 16V 90KM 66kW [l/100km]

7,3