Ocena kierowcy - Toyota Corolla XII Sedan

Tutti, 1 miesiąc temu
Silnik 1.6 Valvematic Dual VVT-i 132KM 97kW
Rok produkcji 2019
Toyota Corolla XII Sedan 1.6 Valvematic Dual VVT-i 132KM 97kW 2019-2020 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Cześć! Auto służbowe, użytkowane normalnie bez przesady w każdą stronę;) To co mnie najbardziej zaskoczyło to jak dobre połączenie stanowi ten już archaiczny silnik 1,6 ze skrzynią CVT. Znałem ten silnik z poprzednich Corolli w manualu i tam wydawał się znacznie bardziej ospały i mniej dynamiczny. Do tego spalanie nigdy nie kasowane - 6,1 L/100 uważam za bardzo dobry wynik. Auto jest całkiem spore i pakowane jak na sedana z klasy kompakt. Widać zdecydowaną zmianę w aranżacji wnętrza w porówanaiu do Aurisa 2017 którego użytkowałem wczesniej. Nie nażekam na wyciszenie - wydaje mi się że jest takie jak byc powinno - do 130km/h jest tak że spokojnie można rozmawiać nie podwyższjąc tonu głosu. Użytkuje też sporadycznie nową Octavię i mam wrażenie że tam jest nieco głośniej. Na pewno głośniejsze w Octavii jest zawieszenie, tu w Toyocie jest ono średnio sztywne a precyzja jest na 4, jednak wybieranie nierówności i ich wytłumanie zasługuje na pochwałę. Z minusów to tak jak w Aurisie twardy podłokietnik i wnikające zawiasy klapy bagażnika.
W połączeniu z CVT okazuje się zrywny i ekonomiczny. Do tego prosta konstrukcja - cóż chcieć więcej? Może jedynie hybryda była by korzystniejsza...
Nie ukrywam że polubiłem CVT już lata temu użytkując Aurisa Hybrid. Skrzynie tego typu robią bardzo złe wrażenie na poczatku ale z czasem okazuje się że są bezkonkurencyjne w miejskim zgiełku czy podczas dynamicznego wyprzedzania.
Tu daję 4. Precyzja mogłaby być wyższa ale tłumienie nierówności jedno z lepszych w klasie!
Wszystko działą jak trzeba. Plus za nawiewy na tył
Sporo miejsca dla 4 osób. Zaskakująco przstronnie nie tylko z tyłu ale i na tylnej kanapie. Miejsca na kubki w konsoli centralnej, drzwiach , podłokietniku z tyłu - wszytsko czego potrzeba jest.
Dobrze jak na tą klasę - są gorsi są lepsi.
Średnie spalanie ze 115tys. km to 6,1 - uważam za bardzo dobry wynik.
Chyba ciężko kupić korzystniej auto w tej klasie które ma tak wiele atutów i niewiele traci na wartości.
Po mniej więcej 100 tys.km. pojawiło się skrzypienie fotela kierowcy pomimo że ten nie należy do wagi ciężkiej - 82 kg.
Nie odnotowano.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Valvematic Dual VVT-i 132KM 97kW [l/100km]