Ocena kierowcy - Toyota Carina V Sedan

Szeregowy_Równoległy, 15 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 106KM 78kW
Rok produkcji 1995
Toyota Carina V Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
Inne : Niezawodność. Wiedziałem, że Japończycy robią bezproblemowe samochody, ale kupując 12latka spodziewałem się, że będę musiał coś jednak przy nim robić, okazało się, że nie dzieje się dosłownie NIC. I za to kocham Carinkę:)
Samochód ma drobne, bardzo drobne wady, ale jak na ten rocznik, ten przebieg i pieniążki, za które go kupiłem to ciężko mi sobie wyobrazić cokolwiek lepszego. Ciężko mi nawet wymyślić coś porównywalnego:)
Silniczek fajny, tyle że ma pewną cechę carakterystyczną: zabawa zaczyna się od 3000 obrotów, czasem w trasie wyprzedzam na trójce, bo inaczej nie idzie. Poza tym bez zastrzeżeń.
Jest dokładnie tak jak powinno być, nie da się pomylić przełożenia, wchodzą lekko, bezproblemowo. I wsteczny jest tam, gdzie powinien być, bez pierścieni, wciskania czy innych kombinacji:-)
Trzyma się drogi ładnie, ale na szybko pokonywanych łukach przechyla się wzbudzając lekkie obawy.
Do przodu: idealnie, do tyłu: średnio, w sedanie nie idzie wyczuć gdzie kończy się tył, klapa jest ciut niżej niż szyba i trzeba cofać całkowicie na wyczucie. Poza tym zagłówki bez możliwości schowania i szerokie tylne słupki też życia nie ułatwiają.
Wszystko, ale to dosłownie wszystko jest dokładnie tam, gdzie powinno być.
Ogrzewanie jest niewydajne, szczególnie dla siedzących na tylnej kanapie. Zanim zrobi się im ciepło to chwilę trwa. Poza tym OK.
Miejsca jest od groma i ciut ciut, jazda w 5 osób nie jest problemem, mam 193cm wzrostu i jak siedzę za kierownicą (wygodnie siedzę) to mój brat bliźniak spokojnie usiadłby z tyłu za mną, również wygodnie.
Jest dobrze do 3000 obrotów, potem robi się głośniej.
W mieście gazu około 11 litrów, w trasie około 7-8. Ceny części i napraw takie standardowe, porównywalne np. z częściami do Astry czy Golfa.
Patrz wyżej
To się najzwyczajniej w świecie nie psuje, nie ma problemów z denerwującymi pierdołami.
Z denerwującymi poważnymi problemami również problemu nie ma, czynności obsługowe w sensownych interwałach wykonywać i cieszyć się jazdą:-)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 106KM 78kW [l/100km]

8,6