Ocena kierowcy - Toyota Camry IX Sedan

bigjack_, ponad rok temu
Silnik 2.5 Hybrid Dynamic Force 218KM 160kW
Rok produkcji 2021
Toyota Camry IX Sedan 2.5 Hybrid Dynamic Force 218KM 160kW 2018-2024 - Oceń swoje auto
Inne : Zużycie paliwa - nie spodziewałem się takich wyników. Mam jednak uwagę że wersja na 18'' pali więcej, jeździłem taką przez 2 tygodnie i nie mogłem osiągnąć wyników jakie bez trudu otrzymuję w moim egzemplarzu. Może to kwestia opon? Chociaż ja jeżdżę na michelin crossclimate
Świetny wóz, najlepszy jakim jeździłem jako całokształt .. co ważne, im dłużej nim jeżdżę to coraz bardziej mi się podoba .. wręcz rozkochuje się w nim ;) .. jeśli nie szukasz 'przedłużacza' to na prawdę nie pożałujesz.
Moc adekwatna do gabarytów, rzadko korzystam z pełni możliwości. Napęd na przednią oś w pewnym stopniu ogranicza wykorzystanie tego co zostało nam oddane do dyspozycji.
Płynna adaptacja do warunków. Działanie układu hybrydowego bardzo trudno wyczuwalne. Świetnie się sprawdza przy łagodnym traktowaniu ale nie sprawia bólu przy próbie dynamicznej jazdy.
Dla mnie bomba. Świetny kompromis pomiędzy komfortem a precyzją prowadzenia. Osobiście uważam, że to najprzyjemniejsze auto do prowadzenia na co dzień jakim jeździłem. Jeżdżę dużo krajowymi i wojewódzkimi drogami czasami o gorszej nawierzchni. Moja wersja stoi na 17'' kołach.
Duża i wygodna gablota o klasycznej lini. Przestrzeń porównywalna z skodą superb. Dużo miejsca na nogi w obu rzędach. Jestem dość wysoki więc dużo uwagi poświęcam sprawdzeniu czy dane auto pozwala na wygodną podróż. To pozwala.
Bez uwag.
Wszystko na swoim miejscu. Korzystam z carplay więc system multimedialny nie jest dla mnie żadnym mankamentem ;) Lubię też jak samochód ma guziczki, a tu takowe są.
Dwustrefowa klima dotyczy tylko regulacji temperatury, nie można regulować kierunku i siły nawiewu indywidualnie dla każdej strony. Latem klima daje radę a zimą nie marzłem więc ok. Szyby nie parują.
Wprost idealnie. Jeden z powodu dla którego zdecydowałem się na to auto.
To jest najsłabsza strona wozu. Jednak bez przesady. Najbardziej dokucza szum opon - szczególnie jak już są trochę zużyte lub w jeździe w czasie deszczu. Jednak nie ma jakiegoś strasznego powodu do narzekań.
Samochód na prawdę pali bardzo mało. W trasie po drogach krajowych potrafi spalić poniżej 4,3 litra. Na autostradzie przy przepisowych 140 kph 5,8 - 6,1 zależy od warunków.
Ciężko chyba kupić auto w tym rozmiarze, z takim wyposażeniem i o takiej mocy w niższej cenie. Do tego bezawaryjność i niskie koszty eksploatacji bieżącej.
Brak usterek jak dotąd.
Brak usterek jak dotąd.