Ocena kierowcy - Toyota Camry IX Sedan

wisnia87r, 4 lata temu
Silnik 2.5 Hybrid Dynamic Force 218KM 160kW
Rok produkcji 2019
Toyota Camry IX Sedan 2.5 Hybrid Dynamic Force 218KM 160kW 2018-2024 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : e-CVT bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło to naprawdę fajna skrzynia !
Puki co jest to moje zaskoczenie roku do salonu pojechaliśmy po RAV4 wyjechaliśmy Camry. Samochód można opisać jednym słowem Luxus a potem dodać drugie wygoda i tyle w temacie ! :)
218KM robi robotę, + elastyczność na nie spotykanym poziomie. Dodatkowo brak tu filtrów DPF i innych eco pierdołek które w long run podwyższają koszt utrzymania pojazdu.
Po wielu opiniach które słyszałem na temat skrzyń e-CVT bałem się tego układu. Nie słusznie skrzynia reaguje błyskawicznie, hałas który towarzyszy dynamicznemu przyśpieszaniu jest bardzo ok. Nie ma tragedii jak to przedstawiają wyznawcy grupy VW. Reasumując każdemu polecam e-cvt ja jestem bardzo zadowolony z tej skrzyni.
Prowadzi się bardzo dobrze i stabilnie, oczywiście nie jest to quatro i o takim trzymaniu w zakrętach możemy pomarzyć. Jednak jak na przedni napęd naprawdę zasłużone 5 gwiazdek. Auto jest bardzo komfortowo zestrojone.
Wygląd to kwestia gustu lecz mi samochód bardzo się podoba w innym przypadku bym go nie kupił.
Wzorowa
W stosunku do wersji z USA bardzo brakuje złącz USB w podłokietniku. Poza tym wszystko jest na sowoim miejscu
Nie ma problemów, wszystko działa automatycznie jedyne co dotykam to ustawienie temperatury reszta dzieje się sama.
183cm wzrostu i po samochodzie można się ganiać czego jak czego ale przestrzeni nie brakuje
do 140 jest to Lexus powyżej Toyota mimo wszystko uważam że jak na tą klasę pojazdu jest bardzo dobrze.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 Hybrid Dynamic Force 218KM 160kW [l/100km]

5,3