Ocena kierowcy - Toyota Camry IX Sedan

P, 4 lata temu
Silnik 2.5 Hybrid Dynamic Force 218KM 160kW
Rok produkcji 2019
Toyota Camry IX Sedan 2.5 Hybrid Dynamic Force 218KM 160kW 2018-2024 - Oceń swoje auto
Silnik : Kiedy potrzeba zamienia auto w pocisk, a kiedy chcesz jechac ECO zrobisz to bez problemu. Średnie spalanie w mieście przy dość dynamicznej jeździe ok 5,5l potrafi pozytywnie zaskoczyć
Układ hamulcowy : Trochę głośne hamulce, Pierdoła, ale skoro mam się do czegoś przyczepić to się czepiam.
Co prawda upodobania co do wyglądu to rzecz gustu niemniej jednak jest to auto, które naprawdę może się podobać. Niewątpliwie to auto potrafi pozytywnie zaskoczyć i dać dużo przyjemności z jazdy.
Silnik to jedna z mocniejszych stron tego auta. Wcześniej nie byłem przekonany do hybrydy jednak dzięki Camry zmieniłem zdanie. Bardzo duża elastyczność układu napędowego pozwala z jednej strony na spokojną, bardzo wygodną i niesamowicie oszczędną jazdę a z drugiej strony po wybraniu trybu sport lub po prostu wciśnięciu gazu do podłogi poczuć moc i przyspieszenie.
Co do wygody użytkowania nie mam zastrzeżeń. Skrzynia posiada 3 tryby "Eco", "Normal" i "Sport". W rzeczywistości przekłada sie to głownie na reakcje układu napędowego na nacisk gazu. W Eco jest nudno, tak naprawę nudno - auto zmienia sie w dziadkowóz. Jednak po wybraniu trybu sport Camry zamienia się w pocisk - serio. Auto bardzo dobrze się zbiera i świetnie reaguje na pedał gazu jednak jest to skrzynia bezstopniowa więc niestety dźwięk auta w momencie dynamicznego przyspieszania... no cóż trochę jak w skuterze. Wydaje mi się, że idealne rozwiązania nie istnieją - pytanie co komu odpowiada/przeszkadza. Jeśli liczy się komfort i przyjemność z jazdy może to być strzał w dziesiątkę. Jeśli jednak zależy Ci na rasowym brzmieniu silnika to raczej nie jest auto dla Ciebie.
Auto prowadzi się bardzo przyjemnie zwłaszcza przy prędkościach do 80-90 km/h. Niestety przy większych prędkościach to auto nie daje poczucia pewności w zakrętach. Podobnie jak po włączeniu trybu sport gdzie czuć, że jest się na granicy przyczepności.
Na razie bez zastrzeżeń wszystko wygląda dobrze, tak jak powinno.
Jak na tak duże auto widoczność w mieście jest na naprawdę wysokim poziomie. Słupki nie zasłaniają zbyt mocno widoczności, w lusterkach też widać tyle ile trzeba. Podczas parkowania kamera cofania robi robotę. Nie ma do czego się przyczepić.
Niby wszystko ok, ale tak jak w każdej Toyocie możliwości regulacji kierownicy zostawiają trochę do życzenia. Co prawda jest naprawdę dobrze, jednak ustawienia kierownicy pod kierowcę o wzroście 190cm+ tak, aby poczuł że jest idealnie może być niemożliwe. Poza tym ekran w konsoli centralnej sterowany dotykiem bywa uciążliwy w użytkowaniu zwłaszcza gdy jedziemy po niezbyt równej drodze. Irytacja przy próbie wybrania małej ikony na ekranie może prowadzić do rozproszenia kierowcy (tak wiem czepiam się jednak w tej kwestii jestem fanem joysticków przy podłokietniku)
Totalnie bez zastrzeżeń. Auto szybko się nagrzewa. Łatwo pozbyć się pary z szyb. Klimatyzacja też działa sprawnie. Ilość opcji i sposób sterowania bez zastrzeżeń. W pełni zasłużone 5/5*
Bardzo dużo miejsca dla każdej osoby w aucie. Z tyłu wygodny podłokietnik. Możliwość dokupienia pakietu komfortu dla pasażerów podróżujących na tylnej kanapie. Chciałbym znaleźć słabe strony w tej kategorii, ale chyba nie potrafię (a mam ponad 190cm wzrostu więc potrzebuję sporo miejsca).
Jak na auto marki nie będące w klasie premium jest naprawdę dobrze. Zwłaszcza przy prędkościach do 100KM/h w środku jest cicho i przyjemnie.
Koszty części standardowo jak w każdym aucie tak więc nie ma do czego się przyczepić. Za to w momencie przyjazdu na stację buzia się cieszy. Spalanie śmieszne jak na tak duże i wygodne auto.
Uważam, że cena jest adekwatna do jakości. Wykończenie wnętrza na prawdę fajne. Nic nie puka, nie stuka. Żadnych nieprzyjemnych plastików. Silnik robi robotę i mimo sporej masy i gabarytów jazda po mieście to przyjemność.
Spalony bezpiecznik. Pierdoła. Nie ma co na to nawet zwracać uwagi.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 Hybrid Dynamic Force 218KM 160kW [l/100km]