Ocena kierowcy - Toyota Aygo I Hatchback 5d

Gufo, 9 lat temu
Silnik 1.4 D-4D 55KM 40kW
Rok produkcji 2009
Toyota Aygo I Hatchback 5d 1.4 D-4D 55KM 40kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Jak na małe autko to naprawdę daje radę. Wygląd zewnętrzny z trzech bliźniaków to zdecydowanie najładniejszy do tego ładne felgi.I nie trzeba nic więcej.
Żwawy. Spokojnie się wyprzedza w końcu ma turbinę. Aczkolwiek odczuwalna turbodzióra spora. Głośny klekocik. Ale bez zbędnego niepotrzebnego osprzętu. Bez intercoolera i dwumasy i DPF. Czego chcieć więcej. Lać tylko dobre paliwa.
Krótka jedynka. Na dwójce i trójce dobrze przyśpiesza. Biegi wchodzą lekko. Brak haczenia. Wsteczny czasami na dwa razy żeby nie zgrzytało podczas wbijania.
Wspomaganie elenktyczne. Bardzo lekko chodzi trzeba się przyzwyczaić jak się przesiada z cięższego auta. Zawieszenie nieskomplikowane, twarde ale dzięki temu dobrze trzyma się zakrętów. Na razie bez zarzutów.
Do przodu dobra. Duża szyba. Na boki troszkę gorzej przez szerokie słupki przednie.Tył w porządku ale znowu przeszkadzają bardzo szeroki e słupki tylne. Widoczność pod skosem do tylu fatalna.Duże lusterka boczne spokojnie wystarczają.
I tu widać duża różnice choćby od Kii Picanto czy Hyundaia i 10.Oczywiście na minus. Plastiki słabej jakości i czasami zaskrzypią na dziurach zwłaszcza w zimne dni. W ciepłe i jak się nagrzeją od słońca to jest cichutko. Siedzenia przednie wygodne siedziska na boki trzymanie zerowe.Ale wygodniejsze niż w Toyocie Yaris II. Tam to taborety z kuchni:)
Jakimś cudem mam egzemplarz z przyciskiem od klimy ale klimy nie mam. W zimne dni jak już chyci silnik temp. to szybko się kabina nagrzewa.W deszczowe dni szyby lubią parować.Jak by była klima problemu by nie było.
Zadziwiające jest to że z zewnątrz autko nie duże a w środku zwłaszcza dla kierowcy i pasażera miejsca b. dużo. Z tyłu spokojnie zmieszczą się dwie osoby ale nie na dalekie podróże.Bagażnik na dwie walizeczki.Ale coś kosztem czegoś.
Małego klekota słychać w środku. Do tego dochodzi hałas z kół, tu wyciszenie mogło byś trochę leprze, może dlatego że mam troszkę szersze gumy.Przy 130 już zaczyna być słychać głośno silnik.
Jeżeli chodzi o paliwo to rewelacja. Przemieszczam się pomiędzy dwoma małymi miejscowościami i jeżdżę po nich a spalanie w granicach 4.5 l Mam dość ciężką nogę. Jeżeli chodzi o inne koszty utrzymania to standardowe. Wymiana płynów ustrojowych na bierząco. Czeka mnie teraz wymiana klocków bo już piszczą.
Nie ukrywam że jest najdroższy z bliźniaków ale dużo lepiej wygląda. Ma znaczek Toyoty a to wystarczy żeby trzymała cenę.
Nie dawno wymieniałem łożysko ale to z własnej głupoty. Brak drobnych usterek.
Na razie odpukać brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 D-4D 55KM 40kW [l/100km]