Ocena kierowcy - Toyota Avensis III Wagon

Silnik 2.0 D-4D 126KM 93kW
Rok produkcji 2010
Toyota Avensis III Wagon 2.0 D-4D 126KM 93kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Ilość miejsca w kabinie
Mój egzemplarz pochodzi z rynku Polskiego, w pełni udokumentowany przebieg i historia. Mechanicznie i o dziwo blacharsko nie ma się do czego przyczepić, no może poza słabym zabezpieczeniem antykorozyjnym tylnej części podwozia. Na pochwałę zaskakuje ilość miejsca w kabinie, jednak jest to typowy japończyk o bardzo słabej ergonomii. Podłokietniki umieszczone zdecydowanie za nisko co powoduje, że nie da się z nich korzystać trzymając kierownicę w prawidłowy sposób. Kolejna uciążliwa rzecz zwłasza w dłuższych trasach to krótkie siedzisko i brak podparcia dla ud oraz mało miejsca na lewą nogę. Typowo dla japończyków mała odległość kierownicy od pedałów powoduje trudności z zajęciem prawidłowej pozycji za kierownicą (albo podkurczone nogi albo kierownica zbyt daleko). W moim odczuciu silnikowi zdecydownaie brakuje wigoru w dolnym zakresie obrotów (konkurencja z niemiec o podobnych parametrach dużo lepiej radzi sobie z ruszaniem spod świateł czy wyprzedzaniem). Zużycie paliwa też nie powala, spodziewałem się większej oszczędności. Nie wiem czy to kwestia mojego egzemplarza ale musiałem przyzwyczaić się do specyficznego wbijania jednyki. Wygłuszenie raczej średnie, dobrze działająca klimatyzacja oraz wygodny system bezkluczykowy. System audio gra całkiem znośnie. Deska rozdzielcza czarna i plastikowa (aczkolwiek nic nie trzeszczy), trochę brakuje miejsca na odłożenie telefonu.
Bardzo słaba dynamika w dolnym zakresie obrotów. Podczas wyprzedzania przy prędkościach autostradowcyh trzeba pomagać sobie redukcją przełożeń.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D-4D 126KM 93kW [l/100km]

7,8