Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Sedan

jorg, 17 lat temu
Silnik 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Rok produkcji 2003
Toyota Avensis II Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
ja już umieszczałem swój komentarzpo 15 tys. km. myślę że dzisiejszy jest bardziej miarodajny, ponieważ to już 60 tys. km i od nowości miałem lagunę i passata więc mogę coś napisać wg mnie obiektywnego. ocena 4 to za mało 5 to raczej za całokształt to nie . 4,5 to dobra ocena.
jak na silnik 1,8 jest niezły , poprzednio miałem passata 1,8 20 V ( nowy) i był gorszy ( 125KM). więcej palił, po 40 tys. km zaczął brać olej . w toyocie jest wg mnie lepszy.
skrzynia biegów OK, w passacie też by było OK , ale wsteczny wrzucało się kilka razy.
passat układ jezdny miał lepszy , ale co z tego jak już po 20 tys km zmieniałem wahacze i tak co 20tys. km. zmiana wahacza ASO 1000 zł.
w liftback gorsza widoczność do tyłu;
zwłaszcza obsługa radia i klimy.
OK klima każde zaparowanie usuwa bardzo szybko.
osobiście lubię auta nie ciasne , ale nie z nadmiarem kanapowe, myslę o przednich siedzeniach. z tyłu rzadko ktoś jeżdzi.
lepsze niż w passacie z podobnym silnikiem. passat z 98r , stąd to może wynika z czasu.
najlepszy punkt avensisa , ten silnik w miarę ekonomicznej jazdy naprawdę pali niedużo, zarówno w lecie jak i w zimie. klimę czy ogrzewanie wykorzystuję cały czas.
myślę ze dokonałem dobrego wyboru. wymiana reflektorów drażniła ale chociaż serwis był OK i nie stwarzał żadnych problemów. nie to co VW dla którego serwis w Niemczech a w Polsce to dwie różne rzeczy ( wahacze w Niemczech były wymieniane za friko). a to wszystko w serwisie VW kosztuje astronomiczne pieniądze. dziwne że w top gear też w anglii się z tego śmieją. po 60 ts. km w passacie nie trzeszczało mniej niż w avensisie, tzn niewiele i to swiadczy o jakości montażu. w przyszłości myślę o leksusie i 200 lub volvo.
miałem wymieniane 5 razy reflektory ( parowanie) toyota nie robi żadnego problemu. w passacie jak wahacze poszły na gwarancji to serwis WV twierdził że woziłem odważniki mimo że w 99% jeżdżę sam . tylko jak to udowodnić. w niemczech problem wahaczy był rozwiązany nawet w szeroko rozumianej rekojmi. przy wyborze auta proszę uwagę zwracać na serwis ( choćby plotki) , bo na gwarancji można zapłacić słone koszty.
OK

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 VVT-i 129KM 95kW [l/100km]