Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Sedan

iwan, 11 lat temu
Silnik 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Rok produkcji 2005
Toyota Avensis II Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : To naprawdę dobra konstrukcja.
Samochód jest na prawdę całkiem niezły poza małymi niedociągnięciami.
Jak do tej pory silnik pracuje bez zarzutu.Słyszałem ze ten silnik lubi się napić oleju ale u mnie nie zaobserwowałem tego zjawiska. Silnik lubi wysokie obroty i wtedy dopiero zaczyna jechać.
U mnie jest problem z precyzyjną praca skrzyni nie wiem czy dotyczy to wszystkich toyot. Przy próbie szybkiej redukcji jest problem z wbiciem niższego biegu ale to może z moją skrzynia jest coś nie tak.
Układ jezdny jest ok. Co prawda nie wiem jak z jego wytrzymałością bo zrobiłem nią dopiero 15000km.
Widoczność do tylu i na boki jest ok poza zbyt szerokim słupkiem przednim który ogranicza widoczność na zakrętach to jedyny minus.
To moja pierwsza toyota i jestem mile zaskoczony ergonomia a przesiadłem się z vw i wszystko intuicyjnie mi pasuje.Wiec tu plus dla toyoty.
Wszystko działa jak powinno.
Miejsca jest więcej niż można się spodziewać. Bagażnik jest duży ale wszystko psuje mały otwór załadunkowy.
ok
Zużycie w mieście nie wiem bo nigdy nie przejechałem 100 km po mieście. w trasie po autostradzie zużywa6.7-7 litrów. W cyklu mieszanym od 7.4-8.2 i myśle ze natak duży samochód jest naprawdę dobrze.
Do tej pory zacięła się pompka spryskiwacza szyb ale po oczyszczeniu działa do tej pory
Nic na razie się nie popsuło

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 VVT-i 129KM 95kW [l/100km]

7,4