Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Hatchback

twojno@gazeta.pl, 15 lat temu
Silnik 2.0 D-4D 116KM 85kW
Rok produkcji 2005
Toyota Avensis II Hatchback 2.0 D-4D 116KM 85kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort podróżowania - cicho, wygodnie (wygodny fotel z pełną regulacją) no i mogę jeździć z włączoną klimą (czego się obawiałem mając nie najlepsze doświadczenia nawet z nowszymi samochodami)
Na pewno nie jest to samochód dla młodego chłopaka. Syn jak się dowiedział co chcę kupić to obiecał, że mi dokupi kapelusz do kompletu. Jednak zakupiona wersja Prestige (granatowy metalik i beżowa skórzana tapicerka) nawet na tym komunizującym intelektualiście zrobiła pewne wrażenie i stępiła ostrze krytyki ;)
Było by doskonale, gdyby nie ta przejściowa zadyszka przy ruszaniu. Trochę to przeszkadza gdy się chce szybko włączyć do ruchu. Dalej jest już b. dobrze. chyba że ktoś oczekuje jakichś sportowych osiągów.
Bez zastrzeżeń, wszystko chodzi płynnie.
Lekkie problemy z koleinami, ale ten minus przyznaję naszym drogom, a nie Toyocie.
Do przodu - doskonała. Problem z widocznością do tyłu - przed wejściem do samochodu lepiej się rozejrzeć, a cofać wyjątkowo ostrożnie (nie zamierzam instalować czujników cofania)
Góra - doskonale, ale mam dosyć długie łapska, toteż nie wiem co trzeba by wymyślić,żeby mi utrudnić życie. Troszkę ciasno na dole - buty z szerszą podeszwą czasem zaczepiają, ale już się przyzwyczaiłem.
Klimatyzacja radzi sobie całkiem dobrze, pracuje bezzapachowo i nie podrażnia gardła ani oczu.
Dla 4 osób,5-ta już mogła by narzekać.
Doskonale wyciszony samochód. Pierwotnie miałem zamiar kupić Mazdę 6, ale i głośność i komfort były nieporównywalnie gorsze. Właśnie komfort podróżowania dzięki takiemu wyciszeniu jest jedną z największych zalet tego samochodu. Muzyki da się słuchać spokojnie do 160 km/h (szybciej nie jeździłem i chyba nie będę bo i po co). Pewnie dużo zależy od opon, a te mam b. ciche, nawet zimówki kupowałem pod tym kątem.
W mieście ekonomicznych samochodów nie ma, pomiary spalania powinno się przeliczać na godziny stania, a nie przejechane kilometry - nawet nie patrzę ile pali w mieście. Na trasie przyzwoicie 5,5 (spokojna jazda) do 6,2 (\'trochę\' mniej spokojna). Napraw jeszcze nie było, jedynie eksploatacyjne wymiany - mam dobrego (zaufanego) mechanika, który nie zdziera, tyle że oryginalne części dosyć drogie (np.pełny rozrząd z pompą = 700).
Nowego na pewno bym nie kupił. Za 110 tys. pewnie by znalazł coś ciekawszego, ale 46 tys. wydałem bez bólu (w wersji Prestige samochód zdecydowanie wart takich pieniędzy)
Jedynie klapa bagażnika trochę skrzypi, ale nie jest to zbyt uciążliwe.
Za krótko tym jeżdżę (5 m-cy) i nie zaliczyłem jeszcze nawet drobnej usterki i ... niech tak zostanie ;) - jednak dam 4, żeby nie zapeszyć.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D-4D 116KM 85kW [l/100km]

6,3