Ocena kierowcy - Toyota 4Runner III

Marek, ponad rok temu
Silnik 3.4 V6 24V 185KM 136kW
Rok produkcji 2001
Toyota 4Runner III 3.4 V6 24V 185KM 136kW 1995-2003 - Oceń swoje auto
Jedno z najlepszych aut jakie miałem. Jeśli dbasz o auto to niezawodny Japoniec. Konkurencja daleko w tyle.
Silnik V6. Kultura pracy wspaniała, osiągi jak na ten typ auta bardzo dobre. Serwisowanie auta jest bardzo komfortowe dla mechanika ze względu na łatwy dostęp do większości komponentów. Jest to konstrukcja ramowa. Auto proste w serwisowaniu. Stare dobre V6. Auto dobrze wkręca się na obroty i 185 KM wystarczy dla tego samochodu w zupełności.
Stary automat. Skrzynia pracuje cicho i bezawaryjnie. Mała ilość biegów w niczym nie przeszkadza. Stara dobra konstrukcja skrzyni ZF. Wymieniłem filtr, olej i uszczelniłem od spodu miskę także na ładnych parę lat starczy.
Auto prowadzi się bardzo dobrze. Auto ma po lifcie 2 cale. Zawieszenie na Bilstein/Ome.
Auto z Florydy gdzie nie ma zimy. Ma 22 lata i zero rdzy. W Polsce zakonserwowane tłuszczem Mike Sandersa. Wg mnie jedna z najlepszych i najskuteczniejszych metod konserwacji dostępnych obecnie na rynku.
Ze względu na to, że w aucie wysoko się siedzi, szczególnie po zrobionym lifcie 2 cale to widoczność jest super.
Auto pojemne jak na swoje gabaryty choć nie jest to największy z dostępnych na runku SUW-ów.
Bez zastrzeżeń
Kierowca 180 cm, nie mam zastrzeżeń.
Lift 2 cale, opony AT BFgoodrich All Terain, jazda znośna jak na tak duże auto z takimi modyfikacjami.
Ceny w ASO do przyjęcia ale rzadko się tam zajeżdża. W USA ceny tańsze. A przeróbki Offrodowe kosztują w każdym aucie.
Stary dobry Japończyk. Do dziś produkowany w Japonii. Inni mogą się uczyć od Japończyków robienia samochodów. Nawet Honda czy Mazda daleko w tyle.
Wąż od chłodnicy, rozrusznik. Ale bez postoju i lawety. Wszystko do ogarnięcia. Auto ma 22 lata i 320000 km.
W moim przypadku brak poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.4 V6 24V 185KM 136kW [l/100km]

14,0