Ocena kierowcy - Suzuki Swift IV Hatchback 5d

byłypassat, 18 lat temu
Rok produkcji 2006
Suzuki Swift IV Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Najlepszy w tej chwili samochód w swojej klasie, bardzo przyzwoite parametry, bardzi ładny, bez wydziwień, bardzo dobrze wyposażony - elektryka, kurtyny, przyzwoite radio CD, przestrzeń, ergonomia, styl. Początkowo podchodziłem nieufnie, wyżej ceniłem Toyotę, kiedyś też miałem bardzo dobre doświadczenia z Nissanem. Po zbadaniu i na podstawie dotychczasowej eksploatacji mogę stwierdzić, że to obecnie najlepsza propozycja w swojej klasie. Po cichu to też przyznają sprzedawcy u konkurencji...
Bardzo przyzwoity silnik, szkoda, że bez zmiennych faz rozrządu /taki jest w Ignisie/. Jest stosunkowo mocny, dobrze wchodzi na obroty.
Precyzyjna. Przełożenia mogłyby zapewniac nieco większa dynamike na wyższych biegach, tym samym lepszą elastyczność
Świetny, bardzo dobrze trzyma się jezdni, dobrze wchodziw zakręty, na nieruwnościach równiez daje sobie dobrze radę. Bez kompleksów w stosunku do aut z wyższych półek
Bardzo przyzwoicie, choć czujniki cofania się przydają. Trzeba wyczuć na jaką odległość dojeżdżać do świateł - dość nisko poczatek dachu, za to wygląd zyskuje
Bez zarzutu, wszystko na swoim miejscu. Jeździłem Passatem, Accordem - nie jest gorzej. Bez plastikowych peudonowoczesnych widziwień, jak np. w Yarisie, czy Micrze.
W zimie jeszcze nie sprawdzałem, w lecie z upałami klimatyzacja radziła sobie bez zarzutu
Jak na tę klasę bez zarzutu, nawet z tyłu tęga osoba 180 cm siedzi dość przyzwoicie. O niebo lepiej, niz w wielu konstrukcjach konkurencji /sprawdzałem i w Yarisie, i w Micrze, i w Colcie/, nawet z klas wyższych - np nowy Civic 5D. Bagażnik niewielki ale dość pakowny, oczekiwałem samochodu do jeżdżenia a nie rodzinnego furgonu.
Bardzo przyzwoicie, cicho
Przy normalnej jeździe, mieszanej miejsko-korkowej i szosowej ok. 7,5 l/100 km.
Za niecałe 50 tys. ma się bardzo dobry i bardzo dobrze wyposażony samochód.
Jak na razie nic się nie dzieje, oby tak dalej
Nic się nie dzieje

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 92KM 68kW [l/100km]