Ocena kierowcy - Suzuki Swift IV Hatchback 5d

kitza, 18 lat temu
Rok produkcji 2006
Suzuki Swift IV Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Za nami dopiero 1000 km z kawałkiem ale jestem zadowolony. Świetne małe - duże autko.
Cichy ale nieco mulasty do 3000 obr/min. potem ciagnie tak jak trzeba.
Czasami wsteczny zgrzytnie. Jest to chyba specyfika aut japońskich bo w dotychczasowych Toyotach miałem to samo.
W zakrętach trzyma sie jak gokart.
Jak dla mnie doskonała.Duża przednia szyba i ogromne lusterka boczne. Jedynym jak dla mnie minusem lusterek jest brak martwej strefy.
Wszystko pod ręką i na swoim miejscu.
Przy wiekszych upałach, rzędu 30 st.C. trzeba klime kręcic na większych obrotach ale nie jest źle. W zimie jeszcze nie jeździłem.
Mam 194 cm wzrostu. Na fotelu kierowcy miejsca tyle ile trzeba. Z tyłu nie sprawdzałem. Ale nie jest najgorzej. Wystarczająco miejsca by przewieźć gondolkę z dzieckiem i dwie dorosłe osoby (jedna na kolanach u drugiej:))
Powyżej 3500/4000 obr. robi się głośniej.
W trasie udało mi sie zejść do 5,0 l/100km z tym, że silnik jeszcze jest na dotarciu.Jazda cały czas do 3000 obr/min. W mieście spalanie podskakuje do ok 7l
Co prawda cena nie mała jak za takiego malucha ale długo szukałem i porównywałem oferty. Swift porównując cene do wyposażenia okazał się być najlepszą ofertą jaką udało mi się znaleźć.
Zbyt mały przebieg by móc oceniać.
Brak i oby tak dalej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 92KM 68kW [l/100km]