Ocena kierowcy - Suzuki Liana Sedan

m2w7, 19 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 2WD 103KM 76kW
Rok produkcji 2004
Suzuki Liana Sedan 1.6 i 16V 2WD 103KM 76kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Teraz rewlacja, gdyby jeszcze łatwiej otwierać bagażnik
Czasem nie trafiam w pierwszy bieg, w serwisie nie widzą usterki ani konieczności regulacji
Dobrze sprawdza się na dziurach warszawskich, nie buja strasznie na koleinach, dobre wyczucie kierowania (w Nexii było zdecydowanie za miękko- nie miałem pewnosci, że panuję nad jazdą na wprost). W trasie rodzina prosiła o postój po 4 godzinach (poprzednio 2-3).
Muszę wyczuć koniec maski (przy bardzo dobrej widoczności), brakuje mi wycieraczki tylnej szyby (przyzwyczajenie z samochodów 5 drzwiowych, ten jest sedanem)
Przełączniki, pokrętła tam gdzie trzeba. Trochę głupio, ze trzeba się schylać do dźwigienki otwarcia bagażnika. I że bagażnik otwiera sie kluczykiem a nie pilotem (tego sam nie dopilnowałem u dilera). Elektryczne lusterka uważałem za bajer (do czasu parkowania tyłem na żyletkę- przestawiłem i wszystko widzę). Teraz nie oddam.
klima rzeczywiscie chłodzi, ogrzewanie działa szybko, odraszanie szyb rewelacja (w porównaniu z samochodami bez klimy- ręcznik papierowy lub szmata). Elektryka szyb- bez kłopotu przeiwtrzam tyłem (bez wiatru w ucho)
Z przodu bomba, z tyłu dobrze (rodzina 2+1), raz trasa 2x500 km w wersji 3+1
Na autostradzie koło Wrocławia głośnawy. Ale jedzie się z przyjemnością (a nie ze strachem jak w 8 letniej Nexii)
Miasto (przejazdy około 20 km)- 8-9/100, na trasie zszedł do prawie 6. Ale jest jeszcze niedotarty (sądzę, że powie prawdę po 5-10 tysiącach). Cena przeglądu- jeszcze nie wiem.
Przy tym wyposażeniu standartowym trudno było znaleźć tańszy.
jak na razie wlewam bezynę i płyn do spryskiwacza. Haczenie 1 biegu- zgłosiła inna osoba, o wiele mniej doświadczony kierowca.
nie było

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 2WD 103KM 76kW [l/100km]