Ocena kierowcy - Subaru Levorg Kombi

Marcin, 27 dni temu
Silnik 1.6 GT 170KM 125kW
Rok produkcji 2016
Subaru Levorg Kombi 1.6 GT 170KM 125kW 2015-2017 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Jakość prowadzenia.
Inne : Nie ma.
Po pół roku, powiem, że samochód nie tuzinkowy, wyróżnia się w tłumie jak na razie (odpukać bez awaryjny). Przejechane 4,5 tyś km w tym trasa 1200km do Chorwacji i mogę powiedzieć, że auto całkiem dynamiczne (ale bez przesady- po prostu wystarcza i tyle), pakowne i komfortowe (pomimo twardego zawieszenia). Prowadzi się bardzo dobrze, fajnie trzyma się drogi, spalanie - jak to na benzynę- wysokie, po mieście 12l w trasie 8-9l jadąc zgodnie z przepisami autostradami. W aucie sporo nowoczesnych rozwiązań (Eye sight, Blis itp.) ale i sporo staroci (żarówy- światła do jazdy dziennej, radio z mirror linkiem a nie android car, i dokładany w Polsce system wzywania SOS - każdy polski egzemplarz ten szajs ma). Z minusów jeszcze- dźwięk boxera - aż chciałoby się wrzucić kolektor różnoodległościowy i mieć Subarowy bulgot.... Poza tym siedzenia (skóra) są świetne, światła LED- bardzo dobrze świecą. Auto dla nie przeciętnych ludzi, których nudzą Vw czy inne Skody. PS skrzynia eCVT - wcale nie jest taka zła- została mocno poprawiona w stodunku do tej Toyotowej, nadal ma "laga" ale fajnie udaje zwykły automat (nawet są łopatki). Auto godne polecenia, jeżeli ma pewna przeszłość.
Dynamiczny, ładnie brzmi (jednak mógłby lepiej). Pali nieco więcej niż inne turbo benzynki.
eCVT, jeszcze trochę brakuje, ale już jest nie źle. Ma opóźnienie, ale jak zacznie jechać to już jest dobrze. Do tego ponoć pancerna.
Crem de la crem. AWD w subaru robi swoje - prowadzi się jak po sznurku, idealnie.
Jest OK, choć Pan ze studia detailingowego narzekał na "bardzo miękki lakier".
Do przodu OK, boki - OK (jest w lusterka ch BLIS), do tyłu kamera.
Lata 90 i nowoczesność w jednym. Pewnej grupie to będzie pasowało innej nie. Trzeba się przyzwyczaić i wszystko jest OK.
Klima mogłaby lepiej chłodzić, choć u mnie sprzęgło już jest na wykończeniu, więc może to to?
180cm i 95 kg- jest bardzo dobrze, choć fotele mocno trzymają. Za mną spokojnie siadam i mogę jechać.
Jest dobrze.
Pali nieco więcej niż inne turbo Benzyny.
Szukałem, szukałem i nie znalazłem konkurencji w tej cenie w stosunku jakość/ cenna dla aut 4WD nie będących Suwem.
Brak.
Brak.