Ocena kierowcy - Subaru Forester III

Grondal, 10 lat temu
Rok produkcji 2008
Subaru Forester III 2.0 150KM 110kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Zima nie zima idzie jak tur. Rewelacja
Każdy kto decyduje się na zakup tego auta, niech liczy się z tym, że nie jest to pojazd luksusowy, i nie ma w nim materiałów i plastików rodem z Audi, BMW, czy Merca. Kupując ten samochód kupujesz A- świetny napęd, B- świetny silnik, C- świetne właściwości jezdne KROPKA. Auto jest słabo wyciszone, przy prędkościach powyżej 120km/h mocno słychać szum powietrza. Jestem młodym człowiekiem (25 lat) i przesiadłem się do Forestera z BMW 320d e91 "świadomie" i nie żałuje. Mało tego. Kiedy z niego wysiadam to czuje się źle. Jak mam jechać gdzieś dalej to banan z gęby nie znika :D Mój egzemplarz wyposażony jest w benzynową jednostkę 2.0 z fabrycznym gazem od Subaru ( wersja ECOMATIC).Nie szukałem Forestera z gazem no ale trafiła się zadbana sztuka w rozsądnej cenie to pomyślałem aaaa co tam przynajmniej będzie mniej palił. Ktoś powie że to głupota Subaru + gaz. Błąd. Jeśli głupotą nazywa ktoś cenę 27zł za 100 km to z ekonomi w szkole miał chyba pałę. Jeśli chodzi o napęd to jest on rewelacyjny w każdych warunkach, a reduktor to po prostu dar od Boga. Silnik bardzo dobry, co prawda w fotel nie wciska (urok wolnossaków) ale daje radę. Na postoju cichy jak mysz, ale po wkręceniu na obroty mmmmm muzyka dla uszu. Właściwości jezdne bajka, auto przyklejone do drogi. Z segmentu aut 4x4 z czystym sumieniem polecam Forestera, lecz wasz wybór musi być "świadomy". Potencjalny właściciel musi wiedzieć czego chce od auta, a wtedy auto mu to da ;)
Boxer to Boxer. Wysoko kultura pracy, świetnie zestrojony, Mechanicznie doskonały.
Nie wiem jak automat ale manual który posiadam jest dobry, lecz toporny. Czasem trzeba mocniej szarpnąć, mocniej wpić bieg ale z tego co wiem to każde Subaru tak ma i tak ma mieć, to żadna wada proszę się nie bać.
Najlepsze słowo to WŁAŚCIWY, czyli taki jak ma być. Trzyma sie drogi rewelacyjnie, prowadzenie jest pewne. Kierowca ma pełną kontrole nad pojazdem w każdych warunkach pogodowych.
Lusterka jak z dostawczaka, szyby jak w akwarium, wyższa pozycja za kółkiem to widocznośc musi być doskonała
Wszystko pod ręką, naprawde nie ma się do czego przyczepić.
Bardzo szybko z nawiewu otrzymujemy ciepłe powietrze, nawet w zimne dni. Cichy wiatrak.
Nikt nie będzie narzekał gwarantuję. Dużo miejsca i wygodnie.
Tu jest kiepsko no ale jak pisałem wcześniej nie po to się kupuje to auto.
Części dobrze dostępne, ceny według mnie śmiesznie niskie. Na paliwo też nie wydamy fortuny bo jest ekonomiczny nawet na samej benzynie.
Bardzo dobra.
To Subaru więc nic poważnego się nie dzieje. Padło tylko sprzęgło
Nie było i mam nadzieje że nie będzie

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 150KM 110kW [l/100km]

8,8