Ocena kierowcy - Skoda Superb III Liftback

Silnik 2.0 TSI 272KM 200kW
Rok produkcji 2018
Skoda Superb III Liftback 2.0 TSI 272KM 200kW 2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Torpeda
Auto jak dla mnie i moje potrzeby jest genialne. Duże, bardzo szybkie, świetnie wyposażone (mam wersję Style bo nie chciałem skóry która jest seryjnie w L&K do tego chyba wszystkie dodatki jakie można było włożyć do tego auta), bagażnik ogromny i spalanie na bardzo akceptowalnym poziomie. DCC, automat oraz webasto to trzy rzeczy które są warte wszystkich pieniędzy :-) Kto ma to wie o czym mówię :-) To mój pierwszy automat i już nigdy nie kupię auta w manualu. Za kwotę blisko 200k nie ma żadnej konkurencji jeśli chodzi o nowy samochód, jego osiągi i pełne wyposażenie. Tutaj Superb wymiata
Genialny! Mocy nie brakuje a wrażenia z jazdy są niesamowite! Z tego samochodu nie chce się wysiadać :-) Uwielbiam nim jeździć.
To mój pierwszy automat, więc nie mam porównania. Mam jednak wrażenie że za szybko zmienia biegi na wszystkich trybach oprócz Sport. Za niskie obroty są. To się słyszy. W manualu bym zredukował a automat twierdzi że jest ok. Niby mógłbym zmienić bieg na łopatkach ale po co? Fajnie jak wszystko samo się robi. W sumie to prawie się do tego przyzwyczaiłem. Na samym początku tylko biło po uszach.
Fantastycznie tłumi. Chcesz jechać komfortowo, wybierasz tryb Komfort, chcesz sportowo to Sport, chociaż i tak głównie jeżdżę na Normal bo to w zupełności jak dla mnie wystarcza. Sport załączam na autostradzie jak chcę trochę poszaleć i popatrzeć we wsteczne lusterko jak inne auta znikają :-)
Jeśli chodzi o moje upodobania to bryła tego samochodu jest prześliczna. Mało które auto aż tak bardzo mi się podoba. Szkoda tylko, że lakiery nie są już tak trwałe jak kiedyś. Mam czarny kolor i każda ryska jest bardzo widoczna a jest ich już troszkę. No cóż. Liczyłem się z tym.
Bardzo dobra, jedynie lusterka mogły by być większe.
Wszystko pod ręką, bardzo intuicyjne.
Silnik bardzo szybko się nagrzewa, klima chodzi cicho a webasto to cud techniki. Nie chcę już więcej auta bez tego wynalazku :-)
Tu nie ma co pisać. W środku to autobus :-)
Jest bardzo dobrze. Porównuje do mojego poprzedniego auta, chociaż zawsze może być lepiej. Mam klejone szyby więc pewnie to też coś pomaga w wyciszeniu.
Średnie spalanie z 17000km to 8,9l wynik uważam za rewelacyjny. Liczyłem że będzie palił realnie około 15l a tu taka niespodzianka. Jazda umiarkowana. Nie szaleje od świateł do świateł ani też nie jeżdżę na ECO czy jak kapelusznik. Ot normalnie. Na niemieckiej autobanie 255km/h a na naszych autostradach oczywiście przepisowo :-)))
W tej cenie nie ma konkurencji
Po pierwszym miesiącu użytkowania wymienione zostały przewody paliwowe. Wpadały w rezonans przy określonej liczbie obrotów. Ponoć problem znany w całej grupie WAG.
Zero i niech tak pozostanie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TSI 272KM 200kW [l/100km]

8,8