Ocena kierowcy - Skoda Octavia III RS

Maciej, 6 miesięcy temu
Silnik 2.0 TSI 230KM 169kW
Rok produkcji 2015
Skoda Octavia III RS 2.0 TSI 230KM 169kW od 2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Mimo 2 litrów ma większego kopa i przyspieszenie niż mój Mustang 3,6l Wygodniejsze siedzenia niż w amerykańcu i lepsza jakość wykonania. Silnik i skrzynia automat bezawaryjne.
Niesamowity silnik, i zawieszenie. Jak się dba o silnik i nie mówię tu o olejach z górnej półki bo takowych nie lałem ale regularna wymian olej, filtrów i samochód jest bezawaryjny, nawet jak da mu się w dupę i pogoni 250km/h nie ubywa oleju. Zawieszenie ma kilka lat i wiele dziur widziało i do chwili obecnej nie naprawiałem. Poszły nowe tarcze , klocki ale zawieszenie OK.
Mimo 2 litrów zbiera się szybciej niż 3,6 Mustangi i inne seryjne z USA. Możliwość podkręcenia do 380KM za niewielka kasę niż USA szmelce z koniem na masce.
Doskonała, na eko bardzo ładnie wybiera i jazda jest cicha , miła i płynna.
Jak na Skodę to OK, mam fele 20cali i dobrze wybiera nierówności i tzryma się drogi przy 250 h na łukach, pewne i stabilne zawieszenie .
Skoda i tyle, można by okleić itd ale poszedłem w silnik. Niby na drodze skodzina a tu bestia z piekła rodem pod maską.
OK
OK
OK.
Więcej miejsca i wygodniej niż w Mustangu .
Spoko.
Niskie ceny części , ale zawieszenie i reszta pancerna w porównaniu do poprzednich aut, Sportage, Mustang Opel OPC
OK, siedzenie czarna skóra bdb jakości mimo upływu lat nie zniszczone. Zawieszenie pomimo dróg polskich jest pancerne , od 2015 nic nie robiłem przy zawieszeniu.
Drobne przepalanie się żaróweczek i tyle.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TSI 230KM 169kW [l/100km]