Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Hatchback Facelifting

Jeden Raz, 10 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Rok produkcji 2012
Skoda Octavia II Hatchback Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Samochód bardzo przeciętny, coś jak współczesny Polonez. Hałas dochodzący z okolic tylnej osi katastrofalny. Nigdy nie jeździłem samochodem, który tak hałasuje. To rozbój w biały dzień żądać za takie auto tyle pieniędzy. Jest warte maksymalnie 2/3 tego, co życzą sobie w salonie. Dodam, że to auto służbowe więc moja ocena jest niezależna.
Silnik 2.0 TDI 140 KM. Bardzo fajnie się zbiera, bardzo mało pali. Przy prędkościach autostradowych średnia spalania 6.0. Do tej pory nie wierzę, że skodzina jest tak ekonomiczna. Wyliczenia zrobiłem w oparciu o faktyczną liczbę zatankowanego paliwa (pod korek - przejazd - pod korek). Silnik cichy, dobrze się czuje przy niskich obrotach. Bardzo mi się spodobał.
Skrzynia biegów normalna. Niczym się nie wyróżniała. Pracuje gładko i przewidywalnie.
Prowadzenie bez zarzutu. Nawet przy dużych prędkościach skoda prowadzi się stabilnie. Zawieszenie skomponowane kompromisowo pomiędzy komfortem a stabilnością prowadzenia.
Samochód dziwny. Diesel powinen hałasować, a jest cichy. Natomiast szumy z okolic tylnej osi są nie do zaakceptowania. Jest to najgorszy pod tym względem samochód, jakim jeździłem.
Obsługa podstawowych funkcji jest OK. trochę dziwnie onsługuje się komputer pokładowy. Trochę to wszystko nieintuicyjne w gałkologii. Obsługa klimatyzacji i nawiew bardzo kiepska ponieważ rysunki symbolizujące kierunki nawiewu są bardzo małe i nie pokazuję na pierwszy rzut oka w ktorą stronę poleci strumień powietrza. Dla mnie to jest to przykład anty ergonomii. Poza tym może nieprzyjemnego w dotyku plastiku i szmaciane fotele. Dla mnie to wóz drabiniasty.
Układ ogrzewania i wentylacji normalny. Nie mam uwag.
Przód OK. Tył raczej OK, a bagażnik rewelacyjny.
Nigdy jeszcze nie prowadziłem samochodu, który tak bardzo hałasuje. Hałas dobiega z okolic bagażnika. Samochód nowy, a szumiał jak furgon. Coś niesamowitego. Za to silnik wyciszony dosyć dobrze.
Autostrada 140-160 - średnia 6.0. Bardzo ekonomiczne auto.
Za taki pieniądze takie szumy? Fatalnie
Auto służbowe. Nie ma zdania.
Auto służbowe. Nie ma zdania.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW [l/100km]

5,8