Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Hatchback Facelifting

Orfeo, 11 lat temu
Silnik 1.4 TSI 122KM 90kW
Rok produkcji 2009
Skoda Octavia II Hatchback Facelifting 1.4 TSI 122KM 90kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik jest bardzo bardzo ekonomiczny i elastyczny. (Dodam jeszcze, że ilość miejsca w środku także zasługuje na pochwałę)
Samochód oceniam na 5 ponieważ uważam, że w tej cenie jest to świetne auto, które będzie cieszyć zarówno rodzinę jak i singli
Silnik bardzo oszczędny i dynamiczny. Co do kultury pracy nie mam zastrzeżeń...
Skrzynia działa bardzo dobrze. Czasami zdarza się bieg wsteczny nie wchodzi za pierwszym razem ale zdarza się to sporadycznie
Brak zastrzeżeń
Widoczność w samochodzie zasługuje na dużego plusa. Zwłaszcza wielkie lusterka zasługują na pochwałę
Pod względem ergonomii moim zdaniem skoda i inne auta grupy VW nie mają sobie równych
Klimatyzacja działa sprawnie chociaż mogłaby chłodzić szybciej.
Jak na samochód jakby nie patrzyć klasy kompakt pod żadnym względem nie odstaje od konkurentów klasy średniej. Zwłaszcza bagażnik jest rekordowo duży
Głośno w samochodzie zaczyna się robić przy prędkości ok 150... Ale w końcu w Polsce nie gdzie tyle jeździć. Więc ogólnie jest ok
Zużycie paliwo jest jednym z większych plusów auta. W trasie udaje mi się zejść nawet poniżej 5l przy ekodrive. Osiągi auta są zdecydowanie wystarczające. Silnik radzi sobie z obciążonym autem bez zarzutów. Co do cen napraw nie wypowiem się bo mam przebieg trochę ponad 50 tys. Jedyną awarią było pękniecie odbojnika tylniego amortyzatora (został czymś uderzony) Naprawa w serwisie z robocizną kosztowała 50 zł. To bardzo niewiele jak na zawieszenie wielowachaczowe.
Komentarz chyba jest zbędny
Póki co nie miałem żadnej awarii. Jedynie zmieniałem już obie żarówki w przednich reflektorach
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 122KM 90kW [l/100km]