Ocena kierowcy - Skoda Kodiaq I SUV

Marek, 6 lat temu
Silnik 2.0 TSI 180KM 132kW
Rok produkcji 2017
Skoda Kodiaq I SUV 2.0 TSI 180KM 132kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Bardzo dobre auto za rozsądne pieniądze biorąc pod uwagę doposażenie samochodu. Niemiecka "trójca" spod znaku gwiazdy, 4 kółek i szachownicy zażyczyłaby sobie kilkadziesiąt tysięcy więcej za takie doposażenie auta. Ta pełna piątka za całokształt nie jest taka jednoznaczna oczywiście, bo jakieś mankamenty są, ale są to rzeczy drugorzędne. Ideałów nie ma. A jeśli samochód wozi swoich pasengerów komfortowo, silnik przyspiesza rewelacyjnie, skrzynia przełącza biegi właściwie nieodczuwalnie, w środku jest cichutko i czujemy się bezpiecznie w czasie jazdy..i jeszcze więcej...no to 5 gwiazdek za całokształt!
2,0 i 180 kM, szczerze polecam. Jest cichy, kultura pracy na bardzo wysokim poziomie, przyspiesza rewelacyjnie, a w trybie S to prawie wyścigówka:) Wcześniej jeździłem XC 60 180 kM to wiem co mówię, choć to też b. dobry silnik
Inteligentna bestia, fajnie reaguje na to, jak posługuję się pedałem gazu. I płynność zmiany biegów - jak nie zwracasz uwagi to nie czujesz, że bieg się zmienił, oczywiście trzeba najpierw trochę km przejechać.
Skodziaq jest komfortowy, bardzo "miękko" działa układ kierowniczy, ale precyzyjnie , zawieszenie jest tak zestrojone, że samochód "płynie" po drodze. W trybie komfort dla mnie trochę za bardzo się kołysze, no ale rozwiązaniem jest tryb normalny. Połatane drogi mu nie straszne, jest zaskakująco zwrotny. Trochę obawiam się wielowachaczowego zawieszenia, ale to dopiero czas pokaże czy słusznie.
Co karoseria... to rzecz gustu, mnie się podoba, inaczej to pewnie bym nie kupił. Tylko, że dla mnie koniecznie biała... i taką mam,:)
Nieduża tylna szyba nie ułatwia życia, ale lusterka boczne już tak. Kamera cofania jak najbardziej wskazana nie wspominając o obowiązkowych czujnikach, które są "nadgorliwe" i zdecydowanie nadmiernie reagują. Poza tym reszta ok.
Dla mnie prawie wszystko ok - schowek na telefon trochę niewygodny, ale jest! Dźwignia tempomatu umiejscowiona trochę nieporęcznie, jakoś nie mogę przywyknąć i czasami "mrugam" długimi zamiast obsłużyć tempomat. Poza tym wszystko pod ręką.
Klima 3 strefowa działa super, wentylowane siedzenia polecam, ale to niestety drogi gadżet. Ogrzewania jeszcze nie miałem okazji sprawdzić, ale lato jest stulecia, więc to co o klimie powyżej to 100 % prawda.
Nic dodać nic ująć, a z tyłu to aż przesadnie dużo miejsca. Czytałem komentarze, że mało miejsca z tyłu na szerokość. Jechaliśmy w pięć dorosłych w sumie szczupłych osób i nikt nie narzekał na brak miejsca. To tyle.
Tu jestem pod bardzo dużym wrażeniem. Nie sztuka wyciszyć auto do 100 - 120 km/h, a w Skodziaqu powyżej 150km/h jest akceptowalnie cicho. Na pewno dużą rolę odgrywa tu silnik benzynowy, ale opływ powietrza, który mógłby być bardziej słyszalny przy dużych prędkościach, nie powoduje, że nie słyszę współpodróżnika.
Przy tym silniku i wadze auta to z góry trzeba założyć wyższe wydatki na paliwo. Ale uważam, że to trochę indywidualna sprawa , bo bardzo zależna od stylu jazdy. Ja uważam, że dramatu nie ma, wręcz przeciwnie, w trasie jakieś średnio 8,5 przy jeździe normalnej jeździe to chyba nieźle. Ale jak rano jadę do pracy 1, 5 km to jest 13/100. Jak takich dystansów zrobię trochę to średnie jest powyżej 10, tylko że to nie jest miarodajne. Innych kosztów nie znam, za nowe jest.
No dałbym piątkę, ale niech każdy przemyśli za nim wyda wyda kasę. Poza tym ja mam sporo drogich gadżetów na wyposażeniu, mam na myśli to, że te gadżety podnoszą cenę oczywiście, a stosunek jakość/cena to obiektywnie można tylko dla porównywalnych wersji. Za tą wyposażenia, którą posiadam, to uważam że jest ok i patrz opis "za całokształt"
Coś mam z pamięcią ustawienia foteli
Nie było oprócz pamięci foteli, a to jeszcze nie rozwiązane

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TSI 180KM 132kW [l/100km]

13,5