Ocena kierowcy - Skoda Kamiq Crossover

Silnik 1.0 TSI 110KM 81kW
Rok produkcji 2023
Skoda Kamiq Crossover 1.0 TSI 110KM 81kW 2020-2024 - Oceń swoje auto
Inne : Wyciszenie.
Inne : Brak zbieżności od nowości, uszkodzona pompka spryskiwaczy, odklejające się listwy chrom.
Auto jako model jest super, wszystko ładnie wykończone i nie czuję się jakbym siedział w tanim aucie. Jazda jest lekka i przyjemna, miejsca w kabinie po prostu mnóstwo. Wybierałem między tym a Kia Stonic i Suzuki SX4. Dzisiaj wybrałbym azjatę. Nie dlatego że auto mi się mniej podoba po roku. Ale ze względu na drobne usterki przez które musiałem się najeździć do ASO na gwarancji. Za dużo mankamentów poprodukcyjnych: brak zbieżności, awaria pompki spryskiwaczy, odklejające sie listwy chromowe. Wcześniej mialem dwa razy Suzuki i nie mialem podobnych problemów.
Bardzo elastyczny i dość oszczędny. Na swoj litraż ma odpowiednią moc i dla normalnego Kowalskiego jest wystarczający. Jak ktoś narzeka na pojemność to pytanie czy jest zmuszany do zakupu, tv mozna tez kupić mniejszy albo większy zależnie od potrzeb. Tu chodzi o cenę auta a nie wybór co lepsze.
Spoko wszystko wchodzi jak należy i sa dość długie przełożenia a ze silnik elastyczny nie trzeba wachlować lewarkiem co chwile. Ale mogloby lekko pstrykać jak w azjatach.
Elegancko, jeździ bardziej jak hatchback a nie suv dla mnie na plus.
Sztywna blacha, dosc odporny lakier , w Suzuki mialem odpryski na drzwiach- rantach od byle uderzenia.
Slupki małe nie zasłaniają na zakrętach. Regularne kształty aua na plus dla ogólnej widocznosci.
Obsługa z ekranu klimatyzacją - to nigdy nie bedzie dobre. Tempomat w dodatkowej gałce , ja się mylę nawet po roku i czasami włączam kierunki albo długie. Ale cala reszta schowki klamki obsługa świateł wycieraczek oświetlenia wewnętrznego i rolety dachu panoramicznego jest bardzo dobra. Podłokietnik regulowany tylko w poziomie, mam 177 cm i bardzo dobrze mi się opiera. Z tylu też dobrze pod ręką leży.
Działa bardzo dobrze i szybko. Oprócz sterowania bo z ekranu.
Wszyscy mają luźno - z przodu i z tyłu
Najwiekszy plus auta. W porównaniu z Suzuki SX4 S cross który miałem to przepaść.
Ciężko powiedzieć, zależy gdzie sie bedzie robić. Szyba wymieniona przednia na AC trzeba liczyć 3-4 tyś brutto.
Cena jest ok ale w przypadku tych moich usterek nie adekwatna, bo tu nie powinno sie nic dziać a działo się sporo
Usterki o których pisałem pokazują że zależy która ekipa na fabryce montowała - loteria.
Silnik skrzynia elektryka - to działa od roku bez problemu

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TSI 110KM 81kW [l/100km]

5,6