Ocena kierowcy - Skoda Kamiq Crossover Facelifting

Tymek, 24 dni temu
Silnik 1.0 TSI 115KM 85kW
Rok produkcji 2024
Skoda Kamiq Crossover Facelifting 1.0 TSI 115KM 85kW od 2024 - Oceń swoje auto
Silnik : Ten sam silnik, co przed liftem, a działa płynniej, sprawniej i mocniej. Przed Liftem był tryb D i S, tu jest Eco, D i S, i domyślnie D teraz jest pół sportowym trybem, przez co już nie musze włączać trybu sportowego gdy ruszam pod górkę, czy coś. ALe i tryb sportowy szybciej łapie wciśnięcie gazu, robi to ciszej i mocniej
Inne : Czytanie znaków - porażka. Ale to pewnie w każdym aucie. Zczytuje raz dobrze, raz...z kosmosu bierze nieprawdziwe dane.
To nie tylko facelift zewnętrzny, ale sporo poprawek i pozytywnych zmian w środku, także w działaniu silnika, a może i głównie. Komputer - działa od razu od włączenia zapłonu. Przed liftem trzeba było odczekać kilka sekund, zanim wyłączy się start-stop, czy włączy podgrzewanie tyłków, itp... Fotele - ciut twardsze, wygodniejsze. Skrzynia DSG - wgrali chyba nowy program, bo znacząco usprawnili obroty do trybu pracy i już w trybie D (default?) mam wystarczająco mocy, by ruszać pod górkę. Przed Liftem często potrzebowałem trybu sporowanego na krętych drogach czy pod górkę właśnie. Tempomat aktywny - też usprawnili, bo gładziej przyspiesza i zwalnia, ale i też hamując (np. w korku) podjeżdża powolutku bardzo blisko auta poprzedzającego i delikatnie hamuje. Przed liftem zdarzało się, ze hamulec był ciut za mocno wciskany przez tempomat. Ogólnie polecam - i to bardzo. Myśle, że każdy kto lubi Skody, będzie CONAJMNIEJ miło zaskoczony po przejechaniu się KamYkiem po Lifcie. Widać, ze inżynierowie przysiedli tu i usprawnili wiele aspektów. Spalanie może nie jest takie, jak w katalogu, ale używam bardzo często tempomatu, a on jednak ciut więcej spala...bo np. z górki hamuje, zamiast dawać na luz, itp... :)
Cichutki. Miałem okazję przejechać się też na 1.5 TSI....z rozczarowaniem. Przy małych prędkościach nie czuć by miał więcej mocy niż ten 1.0, a do tego znacząco głośniejszy. Ponoć tę moc odczuwa się na autostradach dopiero. Nie wiem - rzadko tam bywam, ale ta głośność zirytowała mnie wręcz. 1.0 przed liftem i po lifcie są fajne, cichutkie
DSG. Przed liftem działało super. A po Lifcie jakoś jeszcze lepiej - jeszcze płynniej zmienia biegi i delikatniej, co najbardziej widać jak robi to zupełnie sam - podczas używania tempomatu - a tego bardzo często używam, także w terenie zabudowanym. Płynnie przyspiesza i delikatniej hamuje
Działa tak samo sprawnie, jak przed Liftem. Skorzsytałem z konfigurotora i mam teraz przednią szybę podgrzewaną - super sprawa, bo niemal natychmiast odparowuje w jesienne poranki
Bardzo wygodnie. Mam 186cm wzrostu i mam sporo miejsca nad głową. Z tyłu siedzi trójka nastolatków i spokojnie się mieszczą bez potrzeby wsuwania się kierowcy do przodu. Bagażnik.....kwestia gustu, ale znośny. Kosiarka się mieści, zagęszczarka tez. A jak się rozłoży fotele, to i sporo innych rzeczy :) Na dachu mam BOXa 600 litrów, więc jakoś się mieścimy na rodzinne wyprawy razem z psem 40kg i dwoma świnkami morskimi ;)
Jest ciut cichsza niż przed Liftem. Domyślne opony letnie głośne są jednak. Wstawiłem Continentale i teraz jest tak cicho, ze słyszę szumy silnika :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TSI 115KM 85kW [l/100km]

6,4