Ocena kierowcy - Skoda Fabia III Hatchback

Silnik 1.2 TSI 110KM 81kW
Rok produkcji 2016
Skoda Fabia III Hatchback 1.2 TSI 110KM 81kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Samochód naprawdę dobry. Wykończenie samochodu wewnątrz jak na ten segment jest niezłe. Mam wersję Monte Carlo, nie wiem jak w innych wersjach, ale jestem pozytywnie zaskoczony całokształtem samochodu.
1.2 TSI 110KM jest wystarczający jak na gabaryty samochodu. Ciekawe, jak by było z automatem, ale co kto lubi, ja na manualną skrzynie nie mogę narzekać. Na ten moment bez awarii.
Myślę, że skrzynia udana. Nic niepokojącego nie działo się przez okres użytkowania. Do tego momentu bez awarii.
Precyzyjny, jak to w nowych autach. Myślę, że na ten moment mogę ocenić go jako bardzo dobry. Może nie mam zbyt dużego porównania, ale uważam, że to odpowiednia ocena. Na razie bez awarii.
Nie jestem ekspertem. Myślę, że jak dbasz tak masz :) Dbam o lakier i nie zauważyłem żeby przez ten okres coś się działo.
Z przodu nie przeszkadzają słupki, widoczność do tyłu również w porządku. Ogólnie na plus.
Żeby nie było zbyt kolorowo, oczywiście wszytko działa dobrze, ale mogła by być przy skrajnych temperaturach dodatnich( mam na myśli mocno upalne dni) nieco większa wydajność klimatyzacji.
Oglądałem przed zakupem kilka samochodów, ponieważ zależało mi na samochodzie miejskim z dużą ilością miejsca w środku. Jest dobrze i powiem więcej: myślę, że fabia 3 w tym segmencie nie ma za dużej konkurencji.
Mogło by być trochę lepsze, ale umówmy się, że jak na Fabie to jest naprawdę przyzwoicie.
Do tej pory tylko przeglądy filtry, olej. Orientowałem się w cenach części, to nie są wysokie. Prawda jest taka, że Skoda dominuje na rynku Polskim wiec o części nie trudno.
Tutaj w mojej ocenie, nie podważalne 5, chociaż jak zawsze może być lepiej.
Żadnych problemów na ten moment nie sprawiła.
Kompletnie żadnych problemów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TSI 110KM 81kW [l/100km]