Ocena kierowcy - Skoda Fabia II Hatchback

..., 15 lat temu
Silnik 1.4 TDI 80KM 59kW
Rok produkcji 2008
Skoda Fabia II Hatchback 1.4 TDI 80KM 59kW od 2007 - Oceń swoje auto
Inne : Auto niczym szczególnym się nie wyróżnia. Myślę, że lepszym wyborem jest 1,9 TDI niż 3y cylindrowy 1,4 TDI.
Inne : Denerwują mnie trzaski, piski z okolic deski rozdzielczej i drzwi
Silnik : Nie polecam tego silnika - wydaje odgłosy jakby był zepsuty, straszny hałas!!!
Generalnie samochód spełnia oczekiwania małego auta miejskiego. Silnik pomimo tragicznej kultury pracy jest dość ekonomiczny. Dynamika wystarcza tylko do miasta. Ma klimatyzację, radio. Nie spodziewałem się niczego więcej po tym samochodzie i tak też jest w rzeczywistości.
Trzy cylindry TDI - kultura pracy, hałas na poziomie URSUSA C330, albo i gorzej. Co mnie zaskoczyło, to to, że drgania tego silnika nie przenoszą się do kabiny i na kierownicę. Jeżdżę też Superbem 2,0 TDI i tam niestety czuć w środku drgania.
Tutaj nie mam zastrzeżeń. Jedyne co mi przeszkadza, w wersji GreenLine, to wydłużone przełożenia skrzyni. Prze to trzeba w mieście jeździć max na 3m biegu.
Nie mam zastrzeżeń. Jak na tak małe auto zachowuje się dość pewnie.
Całkiem nieźle.
Większość rzeczy można znaleźć intuicyjnie.
Climatic działa całkiem przyzwoicie. Byłby max. z Climatroniciem
Z przodu jest dobrze. Z tyłu nie jeździłem, ale nie wygląda to optymistycznie.
Niestety przy tym silniku to jest tragedia!!! Zeby jeździć dynamicznie trzeba mieć stopery w uszach lub radio na maxa.
No tutaj jest ok. Pewnie 1,9 TDI będzie oszczędniejszy przy dynamicznej jeździe. Osobiście nie sprawdzałem ile spala, ale po tym co podaje komputer widzę, że jest ekonomiczna.
Auto w wersji GreenLine kosztuje ok. 50 tyś zł. Nie jest to mało jak na taki samochód, ale konkurencja nie oferuje niczego lepszego w tej cenie. Trzeba też powiedzieć, że skoda obecnie robi naprawdę dobre auta na światowym poziomie. Porównując np. z Oplem to skoda jest przynajmniej o klasę wyżej (niezawodność, jakość wykonania)
Po 6 tyś km odzywają się \"świerszcze\" w okolicach deski rozdzielczej i drzwiach. Niestety widać, że jest to tani samochód; plastiki też są tanie, chociaż wydają się być dobrze zmontowane.
Jak do tej pory za mało km żeby coś powiedzieć

Usterki Skoda Fabia II

Skoda Fabia II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu