Ocena kierowcy - Skoda 100

Marcus, 20 lat temu
Rok produkcji 1974
Skoda 100 1.0 42KM 31kW 1970-1977 - Oceń swoje auto
Jak na samochód z 74 roku to super.Kupiłem ją w 94 albo w 95 roku za za ok. 2000 PLN (teraz by tak było mniej więcej).I jestem przekonany że mi się to opłaciło.Teraz nie myślę o zmianie samochodu tylko najwyżej o założeniu instalacji LPG.Teraz taką Skodę można kupić za marne 500 PLN w dobrym lub bardzo dobrym stanie a jeżdżenia się ma i ma.Jedyne minusy mojej Skody to że dość dużo pali i jest stara po za tym jest ok.
Bardzo czuły na jakość paliwa,prawie bez awaryjny.Silnik jest bez remontu a dodatkowo ma prawie 30 lat.Prędkość maksymalna mojej Skody to 130 km/h a nie jak większość czyli 120 km/h.......
Skrzynia czasami wydaje charakterystyczne zgrzyty,czasami nie chce wejść jedynka i trójka.
Kierownica chodzi dosyć ciężko,w 1999 roku smarowałem zwrotince.
Dosyć słaba widoczność do tyłu,do przodu dobrze.
W przodzie niezbyt dobrze a z tyłu ok.Z przełącznikami totalny chaos.
Kiedy jest zimny jest tylko chłodzenie a kiedy już się nagrzeje to jest ok.
Nie narzekam.
Do 80-90 km/h można wytrzymać ale powyżej 90 km/h trzeba radio solidnie podgłośnić.
Pali bardzo dużo jak na taki samochód.Pali w granicach : 7-9 na trasie a 8-11 w mieście.
Cóż można kupić za te pieniądze.Na dzień dzisiejszy nie zamienił bym mojej SKody na prawie żadne inne auto (no chyba że Mercedes SL itp).
Blacha trzyma się dobrze jak całe auto.
Można nie brać żadnych narzędzi i jechać .
Skoda 100