Ocena kierowcy - Seat Toledo III

Rok produkcji 2007
Seat Toledo III 1.9 TDI 105KM 77kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
autko bardzo mi odpowiada
Mimo, że silnik ma tylko 105KM, radzi sobie z autkiem w każdej sytuacji, wyprzedzanie na 5 biegu jest przyjemnością. Kultura pracy może nie jest imponująca ale mi to nie przeszkadza dla mnie ma to jeździć i silniczek wywiązuje się z zadania bardzo dobrze.
biegi wchodzą bardzo ładnie bez żadnych problemów, chociaż jedynka mogła być dłuższa.
Układ jezdny w tym autku to poezja, trzyma się drogi jak przyklejony, mimo, że jest to duży i wysoki samochód to praktycznie nie przechyla się w zakrętach. Żaden zakręt mu nie straszny, a gdy przesadzimy jest esp. ABS nie jest natrętny i włącza się tylko w krytycznych momentach. Hamulce bardzo skuteczne można bezproblemowo wyhamować z 200km/h do 0 bez obawy o przegrzanie.
Przednie słupki utrudniają widoczność szczególnie w mieście, do tyłu też nie jest za ciekawie ale to kwestia przyzwyczajenia.
Wszystko jest na miejscu, choć niektórym nie podobają się plastiki to nic jak do tej pory nie stuka i nie trzeszczy. Bardzo ładne zegary w tubach w w stylu Alfy 156
Climatronic chodzi non stop i wszystko jest ok.
Miejsca mamy w brud, 5 osób może spokojnie jechać w długą trasę, z mnóstwem bagażów. Bagażnik ma 500l.
Silnika praktycznie nie słychać, trochę mnie denerwuje szum opon powyżej setki ale być może to kwestia samych opon. Trochę nieprzyjemny jest dźwięk zamykania drzwi.
Spalanie na trasie z włączoną klimą przy ekonomicznej jeździe to 5.6l. Gdy jedziemy normalnie bez przesadnego dbania o ekonomie to średnio 6 -6.5l. Przy bardzo ostrej jeździe w trasie może spalić troszkę powyżej 7l. W mieście w korkach ok 8 litrów. Spalanie średnie między 6-7 litrów
kupiłem nowy i dałem 69 tyś zł. Mam praktycznie pełen wypas, 2 strefowy klimatronik, abs, esp, 4 elektryczne szyby, elektryczne lusterka, radio z mp3 + 6 głośników, 6 air bagów i wiele innych przydatnych lub mniej przydatnych dupereli. Jak do tej pory jestem bardzo zadowolony.
jak narazie brak
brak