Ocena kierowcy - Seat Toledo I

tomekjonio@poczta.onet.pl, 16 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Seat Toledo I 1.9 TDI 90KM 66kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Inne : Oszczędne spalanie, bardzo duży bagażnik, tania eksploatacja ogólnie-oby tak dalej. Ale nie kupiłbym chyba jeszcze raz tego samochodu- tylko dlatego że w innych światła są lepsze, łatwiej dostać się do żarówek itp... takie małe szczegóły bolą
Układ elektryczny : coś się przeciera, coś nie działa i reflektory przednie!
Karoseria : w tym wieku niestety widać wiele usterek blacharskich
Inne : plastiki
Można mieć jeszcze pretensje do wyglądu deski rozdzielczej... te małe kontrolki VW w postaci diod... szczególnie uciążliwe przy kierunkowskazach.
pracuje ale głośny jak to VW diesel. Elastyczny - tak, niezawodny- mam nadzieję, że nadal tak będzie:)
na liczniku mam prawie 210000 ale kupiłem go niestety przekręconego (a przynajmniej tak mi się wydaje). skrzynia wchodzi tam gdzie trzeba i biegi wychodzą ale luzy są
Układ jezdny zależy przede wszystkim od ogumienia, które mam słabe i czuję (szczególnie na zimówkach) że byłoby znacznie lepiej na dobrych oponach.
Niestety kiepsko... Ani przodu ani tyłu nie widać-trzeba wyczuć. Tylna szyba bez wycieraczki-nie trzeba tłumaczyć co się dzieje podczas deszczu.
Elektrycznie otwierane szyby i ich przyciski przy skrzyni biegów-kiepsko. Schowek jeden malutki-tyci tyci pod poduszką i malutkie miejsce przy skrzyni biegów. A ergonomia komory silnika... każdy kto próbował wymienić w nim żarówki wie o czym mówię- kaaatastrofa- trzeba mieć albo jakiś mega sposób albo tyci rączki!!! Wymiana oleju- filtr umieszczony też w "bardzo wygodnym" miejscu-lekko nie jest.
Mam klimę więc nie narzekam. Zimą nagrzewnica działa sprawnie.
Dla kierowcy ok i przedni pasażer też ma dobrze. Z tyłu nie siedzę ale narzekają ludziki że jest bardzo mało miejsca nad głową i na nogi też. Ale za to bagażnik... jest wielki!
Niestety plastiki dają o sobie znać... szczególnie na naszych Polskich nierównych drogach.
Tu jego największy plus... jeżdżę mniej więcej podobne trasy każdego dnia... trochę "trasy", dużo w mieście. Spalanie od 5.4 do 6.3 litra(z czego to największe to przy dużych mrozach, całkowicie po mieście i bez świec żarowych bo sie przepaliły)
Autko oszczędne, części tanie, oby się nie psuło. Jak się z Tolkiem rozmawia to się słucha:))
Nie działa mi elektryka szyberdachu, elektryka ogólnie ma swoje lepsze i gorsze dni-jeżeli o światła mijania chodzi niestety. Siłowniki pneumatyczne centralnego to też nie jest najlepsze rozwiązanie... działa bo działa. Pstryczek elektrycznie opuszczanej szyby też czeka na wymianę, światełko w bagażniku nie działa i nie wiadomo gdzie szukać przerwy w dostawie prądu.
Odpukać!! nic takiego się nie dzieje. Chyba, że liczyć reflektory które mają połamane plastiki i świecą tak jak im się podoba- trzeba wymienić i zwracać uwagę przy zakupie.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

5,6