Ocena kierowcy - Seat Leon III ST

skm, 4 lata temu
Silnik 1.4 TSI 125KM 92kW
Rok produkcji 2016
Seat Leon III ST 1.4 TSI 125KM 92kW 2014-2016 - Oceń swoje auto
Opinia dotyczy Leona 3 ST FR 2016r, 1.4 125KM i porównań do aut podobnej klasy, a nie do klasy premium. Pierwsze na co należy zwrócić uwagę to wygląd. Oczywiście jest to kwestia gustu, ale w tym zakresie cenowym zdecydowanie najładniejsze auto. Konkurować mogłaby Mazda 6, ale to już większy wydatek. Nawet po upływie lat po wyjściu z auta zdarza mi się odwrócić i spojrzeć jeszcze raz. Silnik jest cichy, oszczędny i żwawy. Nowe wersje tsi pozbawione są usterek, o których nadal krążą legendy. Być może jakbym zamawiał auto jeszcze raz to byłaby to wersja 1.4 150KM, ale z drugiej strony 125KM mniej kusi do zbyt szybkiej jazdy, a w ogólnym rozrachunku radzi sobie z autem bardzo dobrze. Wyjazd rodzinny 2+2 (dzieci w wieku 3 i 6 lat) to żaden problem. Miejsca nie brakuje ani wewnątrz ani w bagażniku, do którego mieszczą się bagaże nawet z rowerkami dla dzieci i hulajnogami. We wnętrzu brakuje mi jedynie trochę większego schowka i schowka na okulary. Po 4 latach żadnych usterek ani problemów. Ładny, pakowny, oszczędny i stosunkowo niedrogi samochód. Zdecydowanie polecam zakup.
Zdecydowanie wart polecenia. Co prawda przy pełnym załadunku i prędkości powyżej 110/120 km/h zaczyna ciut brakować mocy (lepiej wybrać opcję 150KM), ale ogólnie jest ok. W mieście sprawuje się super. Żwawy i oszczędny, a do tego pracuje cichutko.
Brak uwag. Biegi zmienia się przyjemnie.
Precyzyjny, dość sztywne zawieszenie wersji FR (mi pasuje). Możliwość wyboru trybu jazdy sport, normal, eco. W trybie sport wspomaganie kierownicy jest słabsze, co jest wygodniejsze w trasie.
Brak uwag
Brak uwag. Wszystko jest na swoim miejscu. Obsługa radia czy klimy intuicyjna.
Wszystko ok
Miejsca oczywiście mniej niż np. w Octavii, ale jak na bryłę auta jest w porządku. Przy fotelu ustawionym pod siebie (191cm) nadal jestem w stanie sensownie usiąść na tylnej kanapie. Dla rodziny 2+2 miejsca jest dość. Dla 3 osób dorosłych z tyłu raczej sugeruję inny pojazd.
Jak na tę klasę pojazdu jest ok. Przy prędkości 130/140 km/h można swobodnie rozmawiać. Silnik również pracuje cicho.
W mojej opinie zdecydowanie 5 gwiazdek. Wyjaśnienie w sekcji "całokształt".
Złamany uchwyt rolety (30zł)
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 125KM 92kW [l/100km]