Ocena kierowcy - Seat Leon II

qsy, 17 lat temu
Silnik 1.6 MPI 102KM 75kW
Rok produkcji 2005
Seat Leon II 1.6 MPI 102KM 75kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Jak na cenę 40 tys zł za auto 8 miesięczne z przebiegiem 26 tys km to naprawdę samochód jest wart polecenia. To mój drugi Leon i jestem z tego modelu zadowolony. Autko jest na rynku od 8 lat a ciągle ma wielu fanów i przyciąga uwagę sportowym charakterem i wyglądem.
W porządku jeśli chodzi o kulture pracy, jest cichy ( z początku na biegu jałowym myślałem nawet, że nie pracuje) Moc jak dla mnie 105KM to mało. 10-15KM więcej byłoby idealnie :-) Ale i tak 11sek. do setki przy tej masie jest w granicach akceptacji.
Skrzynia troche toporna w porównaniu do 1,9 TDI którym wcześniej jeździłem, problemy przy wrzucaniu 1 i 2 biegu szczególnie gdy jest zimny silnik lub ujemne temperatury.
Świetnie się prowadzi szczególnie w zakrętach trzyma dobrze. Jak na razie zawieszenie przy przebiegu 53 tys bez problemów nic nie robione. Nie stuka i jest cicho szczególnie na letnich oponach i alufelgach.
Z przodu bardzo dobrze tak jak i w lusterkach ale już z tyłu szyba trochę mała. Osoby mniej wprawione mogą miec problemy z cofaniem.
Bardzo dobrze rozplanowana deska rozdzielcza prosto i funkcjonalnie wszystko pod ręką.
Klimatyzacja manualna działa bardzo dobrze i szybko chłodzi. Ogrzewanie co oczywiste w bezynie działa dużo szybciej niż w TDI i efektywniej.
Z przodu duża swoboda zarówno kierowcy jak i pasażera. Regulacja fotela i kierowcy w dwóch płaszczyznach pozwala dostosować przestrzeń nawet do wysokiego kierowcy. Z tyłu jak na tą klasę auta zupełnie wystarczająco.
Silnik benzynowy jest ogólnie cichy co z dobrym wyciszeniem wnętrza sprawia że można słuchać radia nawet na poziomie skali 4-5. Zawieszenie też nie przenosi hałasu do środka wiec jestem zadowolony.
Silnik biorąc pod uwagę fakt, że nie jest najnowszym rozwiązaniem techniki pali naprwade mało na trasie przy 100-120 na godzinę spokojnie schodzi poniżej 7 litrów w mieście i z klimą przekracza trochę 10l/100km więc w normie. Średnia wychodzi tak ok. 7,8 a nie jeżdzę zbyt spokojnie. Przeglągy są co 15 tys. i kosztują ok 600zł trochę mnie to osobiście wkurza.
Według mnie jest to auto niezawodne i sprawdzone jeśli uda się znaleźć niedrogi dobrze utrzymany egzemplarz to można mieć sporo radości z użytkowania.
Nic nie trzeszczy nie stuka jak na razie w porządku. Na gwarancji wymieniałem szybę przednią ponieważ pękła i odnotowałem przepalenie podświetlenia regulacji nawiewu.
Niestety przytrafiła mi się wada w uszczelnieniu pomiędzy silnikiem i kabiną, zaczęło przeciekać pod nogi kierowcy i pasażera z tyłu. Wymienili uszczelnienie w serwisie i zamontowali nową wykładzinę podłogi (wszystko w ramach gwarancji),jak na razie jest ok.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MPI 102KM 75kW [l/100km]

8,2