Ocena kierowcy - Seat Ibiza II Hatchback

Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1996
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Seat Ibiza II Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : 60 KM, a mimo to w mieście zrywność wystarczająca do pokonania wielu silniejszych na starcie! Potem - wiadomo... W każdym razie to król pierwszych 50 metrów. ;)
Brać, lać i jeździć!!!
Nie mam zastrzeżeń, mimo, że furka ma już 11 lat! Niedawno zacząłem słyszeć "warkot" hydraulicznych popychaczy zaworów, ale to - jak się dowiedziałem - przy tym przebiegu jest w zasadzie normalne. Mam 8V, czyli koszt, to 8 x 15zł + robocicna (?). Da się przeżyć. Tak, czy inaczej - mimo tylko 60 kucyków pod maską i tak zawsze ruszam spod świateł pierwszy... ;)
Wsteczny zdarza się ze zgrzytem... ale to też znana przypadłość tego modelu (przynajmniej w mojej budzie). Poza tym - u mnie duża precyzja skrzyni - biegi wkakują niemal ze słyszalnym "kliknięciem". Tak lubię.
Nic złego nie przychodzi mi do głowy. Może poza brakiem wspomagania... :(
Nie mam zastrzerzeń. Nissan micra, to to nie jest (samochód teściowej - mój wzór widoczności :)), ale jest OK.
Nie mam większego porówniania, ale dla mnie - OK
OK - na maxie nawiewu, wieje maksymalnie... a przynajmniej wystarczająco
Mam wersję 3D i 173 cm wzrostu - nie narzekam. Moi pasażerowie też nie. Fotelik dla dziecka montuje się łatwo (jest przecież odchylany fotel pasażera) - dla mnie - jak na 3D - OK. Następny jednak będzie 4D - latwiej przewozić dziadków mojego syna! :)
Tylna klapa zaczęła mi nieco skrzypieć. Ale może to wina specjalnie utwardzonego i skróconego zawieszenia. Silnik słychać, ale przy sportowym tłumiku inaczej być nie może, ha! ha! ha!
poniżej 10 l/100 km chyba nigdy jeszcze z moim 1.4 l nie zszedłem... :( Ale może to ja mam ciężką nogę... Tak poważnie: sonda lambda przy tym przebiegu zakończyła zapewne swój żywot i to jeden z powodów. Poze tym - trzeba "dbać" o czystość przepustnicy. Jej praca też ma duży wpływ na spalanie.
Jak wyżej - lać i jeździć!
Myślę, że to samochód nie bardziej awaryjny od innych w jego wieku - z przewagą trwałości ibizy. Ja praktycznie tylko leję i jeżdżę
linka sprzęgła - TO NIEZAPRZECZALNY FAKT, że chyba każdy długoletni użytkownik ibizy zaliczył jej nagłe zerwanie na ulicy... :( To po prostu wada konstrukcyjna modelu 6K1 (przed liftem) i tyle. Ponoć po 1999 r to poprawiono (stalowe zakończenie linki, zamiast alu)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

9,3