Ocena kierowcy - Seat Ibiza II Hatchback

Kozini, 17 lat temu
Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1996
Seat Ibiza II Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
Seat ibiza 1.4 z 1996/97 roku to samochód, z którego jestem zadowolony i z którym bardzo się zżyłem. Obecnie nie sprawia mi żadnych problemów, jest suuuper. Jeśli się o niego dba to koszty eksploatacji można utrzymać na rozsądnym poziomie.
Silnik pracuje bardzo dobrze. nigdy nie było z nim zadnych problemów. "Chodzi" równiutko i w miarę cicho.
Jak najbardziej ok.
Wiadomo, nie jest to autko z najwyższej półki, lecz mimo to nieźle trzyma się drogi. Oczywiście bez szaleństw.
Widoczność jest całkiem przyzwoita.
Rozkład wnętrza ibizy bardzo przemyślany, wszystko jasne i czytelne. Brakuje tylko schowka po stronie pasażera, zamiast niego jest tam poduszka powietrzna a ten pod kierownicą jest niewielki i mało funkcjonalny.
Tutaj jest mały problem. W deszczowy dzień szyby dość mocno parują i wtedy jest kiepsko. Myslałem, że to może wina filtra wewnątrz kabiny ale powiedziano mi, że mój samochodzik takiego wogóle nie posiada.
Jak na auto tej klasy jest w porządku. I kierowca i pasażer mają sporo miejsca na nogi, jest wygodnie.
Silnik pracuje w miare cicho a i plastiki zanadto nie przeszkadzają.
Przy spokojnej jeździe nie jest źle. Miasto 7- 8 l/100 km, trasa 5,8- 6,5 l/100 km. kiedy się mocniej wciśnie gaz wiadomo wyniki mogą być znacznie gorsze.
Autko stosunkowo niedrogie w zakupie i utrzymaniu. Jak najbardzie POLECAM!!!
Jeśli chodzi o drobiazgi to jest w porządku a gdy coś się przytrafi to jest to bardzo łatwe do wyeliminowania.
Nie jest to autko z pierwszych miejsc bezawaryjności, z tym trzeba się liczyć.Początkowo miałem trochę problemów, jednak uważam, że była to wina poprzednika. Dokuczał mi bendix(wymieniałem dwa razy) i przewody wysokiego napięcia(też dwa razy). Od dłuższego czasu jest ok, wymieniam tylko częsci eksploatacyjne, dolewam paliwka i heja przed siebie :-) !!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

6,8