Ocena kierowcy - Seat Ibiza II Hatchback

Grzegorz z Rumi, 19 lat temu
Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1997
Seat Ibiza II Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
Jestem zadowolony. Jeździ mi się nim lepiej niż wieloma nowszymi i droższymi autkami jakich używam w pracy.
Chodzi jak zegarek. Ale trzeba dbać o pasek rozrządu. Przy wymianie paska polecam wymienić też kółko napinacza. Jak na tę pojemność jest dość mocny. Największy plus to dość wysoki moment obrotowy już od 1600 obr/min. Po prostu dobrze ciągnie.
Przy ok. 80 000 km konieczna regulacja i przeczyszczenie cięgieł z drążka. Po tym zabiegu biegi wchodzą pięknie.
Naprawdę dobrze trzyma w zakrętach (jak na takie autko). W porównaniu z innymi samochodami stosunkowo małe przechyły przy szybkim pokonywaniu łuków. Ale coś za coś. Na wybojach trochę trzęsie.
Mogłoby być lepiej z widocznością do tyłu.
Wszystko co potrzebne jest pod ręką. Trochę brakuje półki, bo z deski rozdzielczej wszystko spada...
Nie mam klimy a latem się nie gotuję. Zimą z kolei bardzo dobrze grzeje i daje ciepło już po przejechaniu ok. 2 km.
Jak na takie gabaryty przestrzeń bagażowa jest naprawdę imponująca. Jasne, że z tyłu jest ciasno. Ale to przecież nie jest limuzyna! Gniazdko kierowcy i pasażera jest dobrze uwite.
Na niskich obrotach silnik jest cichy, jednak powyżej 3500 obr/min nieźle ryczy. Ale tak chyba powinno być?
Przy ciężkiej nodze daje po kieszeni. Jeżeli chodzi o części to są niedrogie i łatwo dostępne (większość identyczna jak w Polo 1,4) Jeśli masz znajomego mechanika to naprawy też są tanie.
Drogi w zakupie, tani w utrzymaniu. Mógłby trochę mniej palić, ale przecież byłby zapewne mniej zrywny...to niech lepiej pali...
Autko ma już kilka lat i niestety są problemy z zamkami, zwłaszcza w mrozie. Co jakiś czas jakiś drobiazg jest do naprawy...niestety.
Jeszcze nigdy nie stałem na drodze na awaryjnych. Na prawdę żadnych usterek uniemożliwiających jazdę. Jeśli w porę wymienia się części zużywające się podczas eksploatacji to można na nim polegać w 100%.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

7,6