Ocena kierowcy - Seat Cordoba II Sedan

Silnik 1.9 SDI 68KM 50kW
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Seat Cordoba II Sedan 1.9 SDI 68KM 50kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Jeżdze już nim 7lat i jestem zadowolony.
Głośny przy prędkości powyżej 120km/h. Słychać klekot jak zimny.
W miare precyzyjna, po 120000 zaczęły się drobne problemy ze wchdzeniem 1. W zimie przy wysokich mrozach masakra, chodzi bardzo ciężko dopóki się nie rozgrzeje. Przy 70km/h spokojnie wrzucasz 5 bieg.
Tył bardzo siada przy załadowaniu bagażnika i przez to bardzo częste uderzenia hakiem w leżących policjantów. Hak obowiązkowy. Przy przebiegu 130000 zawieszenie jeszcze nie robione, w dobrym stanie, jedynie nie długo amortyzatory z tyłu do wymiany. Do tej pory wymieniłem jedynie 2 łożyska z tyłu. Wymieniane jedynie klocki co około 50tyś km. Szczęki jeszcze nie ale już bardzo nie długo.
Widocznośc do tyłu słaba, przydałby się parkometr ale teraz to są bardzo tanie - 100zł. Z przodu widocznośc dobra, jedynie słupki trochę szerokie.
Wg mnie sterowanie elektrycznymi szybami jest super rozwiązane, że jest pod sterowaniem ogrzewaniem, zmieniając biegi lub trzymając ręke na lewarku opuszczasz szyby.
Szyby parują jak cholera, jedyny sposób to zakup preparatu Anty-Fog za 8zł i zero pary przez miesiąc. W zimie długo się nagrzewa, trzeba ustawiać wiatrak na 0 po rozruchu żeby silnik się szybciej nagrzał bo inaczej trwa 2x dłużej. Pokrętło do ustawiania temp jest nie precyzyjne. Klimatyzacja manualna chłodzi bardzo dobrze.
Mam 190cm wzrostu i dla kierowcy spoko, dla reszty pasażerów słabo, szczególnie dla tego za mna. W 5 osób podróż max 250km, samochód raczej 4 osobowy+ dziecko.
Do 110km ok, powyżej już zaczyna się robić głośno.
Miasto 5,5-6l. Trasa przy 90km/h - 4l, 100km/h 4.2l, 120km/h 5l, 140km/h 6l. Wymiana oleju + wszystkie filtry około 280-300zł co 15000km.
Tani w eksploatacji, super dla rodziny 2+2.
Wymiana przewodów nadmiarowych paliwa, symeryng rozrządu, padł katalizator przy 120000, rolka napinająca pasek alternatora zaczyna hałasować, 2 łożyska w tylnich kołach. W zimie zamarzają przednie drzwi od środka :-) Czasami musiałem wysiadać tyłem zanim się samochód nie rozgrzał ale jak się w miare często wstrzykuje rozmrazacz to jest spoko. Przed myjnią w zimie obowiązkowo zaklejamy zamki bo póżniej masakra.
Jak dotąd żadnych (odpukać)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 SDI 68KM 50kW [l/100km]

3,8