Ocena kierowcy - Seat Cordoba II Sedan

Marcin, 17 lat temu
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Seat Cordoba II Sedan 1.4 60KM 44kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Najbardziej zaskoczył mnie silnik , a konkretniej to ze 1.4 potrafi być tak żwawy.
Ogólnie polecam ten samochód osobom któe chcą oszczędnie jeździć a poza tym jak na cordoba ma bardzo łądną linie wg.mnie ladniejszą niz ta najnowsza cordoba.Niestety brak klimatyzacji to ogromny MINUS !!
Ogólnie to silniki 1.4 w Cordobach tych jak są zimne to terkoczą jak diesle, ale ten dźwięk akurat MI sie podoba.
Krókie przełożenia czyli na plus a poza tym zero problemów.
Niby to niemiec ale jak sie jedzie samemu to twarda jest.Na zakrętach w miare dobrze sie trzyma.
Z tą widocznością to różnie do tyłu przede wszystkim bardzo słaba z powodu za wysoko umiejscowionej półki a to przez wysoki bagażnik .
Biorąc pod uwage pojemnosc i moc która nie jest za duża, choć 1.4 w cordobie jest dużo żwawszy od innych 1.4 przeważnie zostaja w tyle z miejsca , później doganiaja ale tak to Cordoba wypada lepiej.Najlepiej 1.6 100 koni i wiecej nie trzeba.
Tutaj nie można nic zarzucić na tyle samochodów co posiadałem ten ogrzewa po prostu w momencie to jest kwestia przejechania kilkusetmetrów i zaczyna w zime juz grzać nie to co opel czy fiat.
W tej kwestii niestety nie jest dobrze nie jest jakos specjalnie wysoką osobą mam 182 cm wzrostu i zeby mi bylo wygodnie to jak odsune siedzenie przednie to niestety z tyłu nie ma prawie juz miejsca na nogi pasażera OGROMNY MINUS !!
Do 110 dobrze powyżej niestety głośno sie robi.Duzo rownież zalezy od opon.
No więc zaczynając od żuzycia paliwa lub gazu tu jest ogromny plus posiadam instalacje gazową sekwencyjna(zakladana w salonie Seata) i w trasie gazu przeważnie 7,5-8 do 120 km/h , z benzyną udało mi sie zejść do 6,3 w trasie przy predkosci do 120 km/h. Najmniej gazu spalił niecałe 6 litrów ale to byla trasa przy predkosci ok 60/70 km/h także nie ma sie co dziwić. Co do serwisów to tragedia ile sie najezdzilem zanim zrobili cokolwiek to po prostu żal NIKT TAM NIC NIE WIE JAK COS TO ODRAZU WYMIENIAJA NA NOWE TU 400 TU 300 I W SUMIE 1000 A POZNIEJ SIE OKAZUJE ZE TO CO WYMIENILI BYŁO DOBRE ....brak słów. NIE POLECAM SERWISÓW !!!
Tu tez w miare dobrze za nowy samochod zapłacilem w 2000 roku ok 42 tysiące , także jeszcze nie było tak źle jak na tamte czasy.
Najgorzej tu wypadają plastiki w śodku np. klamka do schowka bardzo delikatna i radze na nią uważąc ponieważ nigdzie nie mozna jej dostac opróćz serwisu a tam cena (: bagatela 140 zł ) Poza tym ścierają sie bardzo farby z klamek wewnątrz plastikowych i również chrom z srebrnych klamek do otwierania drzwi.
Poza problemami z gazem nie mialem zadnych. Znajomy ma identyczna kupowana razem z moja w salonie i nie ma gazu to przejechal na niej 270 tysięcy juz i nie wymienial NIC wiekszego poza normalnymi rzeczami.Zero problemu mozna powiedziec bezawaryjny.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 60KM 44kW [l/100km]

7,6