Ocena kierowcy - Seat Cordoba II Sedan

Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2000
Seat Cordoba II Sedan 1.4 16V 75KM 55kW 2000-2002 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Auto jest fajne ale z innym silnikiem raczej. Chyba że mój był jakiś pechowy, olejożerca straszliwy od początku i zapychająca się co chwile odma. Jednak zrobiłem nim na gazie 80k.
Najbardziej denerwujące to dwie rzeczy. Dolewanie oleju i czyszczenie odmy. Silnik w momencie zakupu miał 147k i wiecznie trzeba było dolewać olej, ale przyzwyczaiłem się Motul 10W40. Najgorzej zimą odma potrafi zamarznąć i zwymiotuje cały olej. Brakuje mi trochę mocy jak jedziemy w 4 osoby + bagaże wyprzedzić kogoś na normalnej drodze to sztuka.
Skrzynia działała bez zarzutu do 210k. Po tym czasie coś zaczęło szumieć skończyło się padem skrzyni. Wymiana na nową po 3 m-cach poszła następna.
Duży promień skrętu, reszta bez zastrzeżeń.
Po drobnych zaprawkach jakoś wygląda. Jak na swoje lata jest ok.
Całkiem nieźle.
Bez sensu zamieszczone klawisze do otwierania tylnych szyb.
Bez sensu uruchamiająca się klima nawet zimą (wer. klimatronic) nawet jak ustawisz na 25C .
Jest OK
Głośny, muzę trzeba podgłaśniać. Dźwięk silnika jest żenujący ja kosiarka do trawy. Na wolnych obrotach brzmi jak diesel ale to może tylko moja 16 tak ma.
Było super do czasu dwukrotnego padu skrzyni. Teraz silnik czeka kapitalka lub wymiana. Czyszczenie odmy w żadnym aucie które miałem nie musiałem tego robić, a jest to dość skomplikowane i trzeba płacić.
Może być
Klamki to porażka, jak nie rozpadnie się wkładka to zamarznie zamek. Smarowanie i psikanie w odpowiednie miejsca trochę daje. Zimą często wchodzisz i wychodzisz tylnymi drzwiami. Stacyjka też wymieniona parę razy. Radio oryginalne wariuje czasem i się samo włącza, trzeba włożyć kasetę i wyłączyć.
Dwukrotny pad skrzyni biegów zniechęca do kolejnej naprawy i inwestowania w samochód.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]

7,3