Ocena kierowcy - Seat Ateca SUV Facelifting

Silnik 1.5 EcoTSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2023
Seat Ateca SUV Facelifting 1.5 EcoTSI 150KM 110kW od 2020 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Jeżdżę dwa miesiące i na razie rewelacja. Spełnia wszystkie moje oczekiwania.
W dwóch poprzednich moich autach miałem ten sam silnik. Uważam że najlepszy nie duży benzyniak na rynku. Spokojnie radzi sobie z Atecą i jest przy tym oszczędny.
Pierwszy mój automat i rewelacja. DSG ma zwolenników i wrogów, ja należę do tych pierwszych.
Bardzo pozytywne zaskoczenie. Samochód lepiej zachowuje się w zakrętach i szybkich łukach niż moja poprzednia octavia. Jest dosyć sztywno ale nie przeszkadza to wcale.
Są na pewno na rynku suvy o nowocześniejszym wyglądzie i bryle al mi się mega podoba.
Kamera i czujniki robią swoje
Szukałem auta gdzie będą normalne pokrętła do klimy, gdzie przyciskiem wyłączę system start-stop i tutaj to mam. Fotele wygodny i bardzo dobrze trzymają.
Ma być ciepło to jest ciepło a jak zimno to jest zimno. Wszystko ok, nic dodać nic ująć.
Mi na nic miejsca nie brakuje, w porównaniu do poprzedniej octavi wydaje się podobnie a tam jest mistrzostwo świata czyli tutaj tez bardzo dobrze
Jest ok jak na suva, nigdy nie będzie tak jak w niskim aucie.
Po przejechaniu 1700 km spalanie na poziomie 7,3. Dla auta o tej masie i oporze powietrza jak lodówka uważam że jest to bardzo dobry wynik.
Szukając auta odwiedziłem większość dostępnych w tym przedziale cenowym marek. Z tym wyposażeniem (wersja Xperience) seat dał najlepsza ofertę. Bliźniacza skoda karoq 12-15 tyś więcej a w seacie 5 lat gwarancji!
na razie na 5
na razie na 5