Ocena kierowcy - Rover 600

krzysztof@wshe.lodz.pl, 19 lat temu
Silnik 2.3 Si 158KM 116kW
Rok produkcji 1995
Rover 600 2.3 Si 158KM 116kW 1993-2000 - Oceń swoje auto
Moj byl tanszy niz najtanszy sejczento, a dostalem: bardzo ladna duza fure, mocny silnik 158KM, klime, el. szyby, el. szyberdach, el. lusterka (podgrzewane), klime, skore, drewno i bezpieczenstwo (w tym 2xairbag). Czy nie warto zamienic roku gwarancji fiata na takie walory?
Jak to silnik hondy lubi wysokie obroty, ale ja rowniez. Za to przy wyprzedzaniu zero stresu.
Mam opcjonalna manualna 5-cio biegowa. Troche dwojka slaba, ale na piatce sie ladnie buja.
Mieciutki
Czasem za bardzo przeszkadza syf z wycieraczek, ktory sie zbierze po prawej stronie przy slupku
Wszystko pod reka. Radyjko na biegach nieparzystych zmienia sie wystawiajac paluszek z reki trzymanej na drazku. Ladna klapka chowajaca radio. Po przyzwyczajeniu do sterownikow szyb nie wyobrazam sibie lepszego miejsca dla nich.
Dobra klima, nagrzewa sie w 3 minuty podczas jazdy. Przy wlaczonym cieplym nawiewie (np. na szyby) mozliwosc puszczenia zimnego powietrza z wywietrznika centralnego.
Nie polecam bardzo wysokim. Sportowy charakter auta potrafi wbic ich glowy w dach. W zasadzie lezy sie na fotelach. Z przodu duzo miejsca. Z tylu za malo miejsca na kolana jesli kierowca lubi lezec i odsunac sie daleko od kierownicy.
Az za dobrze wyciszony dzwiek tlumika (milutki pomruk), a silnik w ogole nie przeszkadza.
Na gazie taniej niz Seat Toledo 1,9 D 1996. Na bezynie troche drogo ale raczej to zasluga 2,3litra. Opony i fele troche drogawe, szczegolnie jak porownac z Meganka I. No i zawsze ta niepewnosc, czy na myjni nie potraktuja cie jako samochod duzy i wiecej zaplacisz.
No tu nawet nie ma co sie sprzeczac, za tak male pieniadze taki fajny samochod!
Pare drobiazgow rovera moze sie popsuc. Najgorsze jest czekanie na czesci miesiac, zanim sprowadza.
Mi aktualnie silnik spala spore ilosci oleju. Nie mialem jeszcze czasu by zajzec do niego, aby sprawdzic czy to cos powaznego.
Rover 600