Ocena kierowcy - Rover 200 III

To!maszek, 20 lat temu
Silnik 1.4 Si 103KM 76kW
Rok produkcji 1998
Rover 200 III 1.4 Si 103KM 76kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Zachorowałem na to autko.Kupiłem je i się niemal że w nim zakochałem. Jest zajebisty, szybki, zwrotny, niezawodny,dystyngowany.Jak nim nie jadę to mógłbym się na niego patrzeć całymi dniami.
Elastyczność,przyspieszenie - jak dla mnie cudowne, silnik lubi wysokie obroty więc go słychać ale mruczy basowo - całkiem miły to pomruk
Czasem 1 ciężko wchodzi lecz można sie przyzwyczaić i ją wyczuć, wsteczny lubi wyskoczyć, na zimnym silniku czasem mam problemy z redukcją z 3 na 2 (nie chce wskoczyć).
Wyśmienity - wystarczająco sztywny aby czuć się pewnie w zakrętach, wystarczająco miękki aby nie odbić sobie nerek na naszych dziurawych drogach.
Fakt że tylna szybka mała i do tego ten 3 zagłówek ale ja się przyzwyczaiłem, przynajmniej na drodze. Na parkingu jeszcze nie czuję odległości i zostawiam zbyt duży odstęp od inego auta, czy przeszkody.
Przełączniki na swoim miejscu, wszystko w/g mnie pod ręką. Punkty odjąłem za brak podłokietnika oraz za zaślepkę zamiast półeczki w miejscu na opcjonalną poduszkę pasażera
Szybko się nagrzewa, ostro grzeje w zimie, w lato klima mrozi lepiej niż lodówka :)
Z przodu ok. mam 185 cm i się mieszczę z luzem nawet w zimie (więcej ubrań), z tyłu za nisko, przy moim wzroście ocierałem głową o podsufitkę ale niższe osoby nie narzekają nawet w trójkę. Za wysokim kierowcą może usiąść tylko ktoś z maks. 160 cm wzrostu
Do jakichś 120km/h cisza (tylko mruczący silniczek i ew. radio), powyżej stopniowo głośniej ale to chyba normalne w każdym samochodzie.
Zużycie paliwa : w trasie można zejść poniżej 6 litrów (v=90km/h). W zimie na krótkich trasach, na zimnym silniku i ogrzewaniu średnio 9 litrów.Raz w jednym korku w zimie spaliłem prawie pół baku ale o było przed Wigilią a na drogach w Wawie było piekło ;).Ceny w ASO jak to zwykle bywa odstraszają, ale gdzie indziej trzyma średnią w klasie. Mogą być kłopoty z zamiennikami.
Cena nowego - odstrasza jak na tą klasę (między Polo a Golf-em) ale cena za używanego jest bardzo atrakcyjna. 5 latek za kwotę rzędu 20000pln z mocnym silnikiem i paroma miłymi dodatkami (drewnopodobne wstawki,podświetlana stacyjka, automatycznie ściemniające się podświetlenie wewnętrzne,klima,poduszka,centralny zamek z pilotem,dzielona kanapa,wspomaganie,el.szyby) czego chcieć więcej.Auto ma charakter.
Na razie ,odpukać, niezawodnie (4 miesiące eksploatacji).Tylko tylnia wycieraczka mnie denerwuje bo nijak nie mogę jej ustawić żeby zbierała ładnie z szyby.
Jak wyżej.
Dziennik kosztów dla Rover 200 III 1.4 Si 103KM 76kW