Ocena kierowcy - Renault Thalia II

ArturKrk, 14 lat temu
Silnik 1.2 16v 75KM 55kW
Rok produkcji 2008
Renault Thalia II 1.2 16v 75KM 55kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo elastyczny, bardzo mało pali i ... w ogóle go nie słychać :)
Autko za małe pieniądze daje naprawdę bardzo dużo z siebie. Na swój sposób ładne nawet - nie mogę powiedzieć złego słowa. Chciałbym, żeby inne samochody były tak mało awaryjne a do tego w takiej cenie :)
Rewelacyjny cichy i bardzo elastyczny silnik. Kiedy kupowałem, wahałem się między 1,2 a 1,4 - nie żałuje wyboru (1,4 więcej pali, głośniej chodzi). Pali bardzo mało (7L/100km miasto, trasa niecałe 6L/100km), elastyczność na 4tym biegu bardzo duża. Przy jeździe po mieście bardzo cichy.
Bardzo dobrze spasowana. Jeśli się nie szaleje, to biegi wchodzą praktycznie same. Nie trzeba nic dopychać, nic nie harczy, nie skrzypi.
Bardzo wysoki prześwit - na polskie drogi rewelacja! Dobrze tłumi wszelkie dziury i nierówności. Prowadzi się pewnie. Kierownica ze wspomaganiem w standardzie - kręcenie na parkingu nie nastręcza żadnych trudności.
To co bardzo ważne, przednie słupki - są cieniutkie - przy zakrętach, nawrotach - widoczność bardzo dobra. Trudno mi skojarzyć inne auto, w którym widać wszystko w zakresie 320 stopni tak łatwo - m.in dzięki temu, że w samochodzie siedzi się dość wysoko, co też wpływa na podniesienie komfortu jazdy. Reasumując: Widoczność bez zastrzeżeń.
Wszystko pod ręką. W sumie nie ma tutaj masy bajerów, więc i zadanie nie było trudne. Wszystko na miejscu. Druga sprawa, to że autko mam 2 lata i nic (jeszcze?:) nie skrzypi - plastiki są umiarkowanej jakości, ale dosyć dobrze spasowane.
Ok, jedyny słabszy punkt. Nawiew działa tyle o ile. Przy więcej niż 2 osobach na pokładzie w deszczowy dzień szyby parują. Uchylenie okien pomaga, tym niemniej mogłoby być lepiej.
Mam ponad 190cm wzrostu i słuszne rozmiary. Z aut w tym segmencie wybrałem Thalię m.in. właśnie dlatego, że jest w niej dużo miejsca z przodu - to jedyne auto z segmentu B/C, gdzie nie muszę odsuwać fotela do oporu, żeby wygodnie siedzieć. Z tyłu jest wystarczająco miejsca, żeby zmieściły się trzy wymiarowe normalne osoby:) W tej klasie taka przestrzeń to rzadkość.
W mieście spokój - na luzie nie czuć, że silnik chodzi. Do 100km/h cichutko. Powyżej 130km/h głośno, co wynika głównie z tego, że silnik wchodzi na obroty 4000+. To nie F1 :)
Jak na autko z takim bagażnikiem, przestrzenią wewnątrz dla pasażerów to rewelacja. W mieście spalanie 7l latem, 7,5-8L zimą. W trasie przy rozsądnych prędkościach ze spokojem można utrzymać 6L. Jednym słowem, średnie spalanie takie jak w katalogu.
Nie ma co się zastanawiać - brać. Jedyny minus, to że szybko traci na wartości, ale to chyba dla tych, co kupują z drugiej ręki jeszcze lepiej. Można kupić autko za dużo mniejsze pieniądze niż jest w rzeczywistości warte.
Przez 2 lata wymieniałem w ramach gwarancji żarówkę od podświetlenia nawiewu. I to wszystko:) Francuska nowa jakość? Mam nadzieję, że tak się utrzyma, hehe :)
Brak. Leję i jeżdżę.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 16v 75KM 55kW [l/100km]