Ocena kierowcy - Renault Scenic III Van

Silnik 1.5 dCi 105KM 77kW
Rok produkcji 2009
Renault Scenic III Van 1.5 dCi 105KM 77kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak na jednostkę o mocy 105 KM można byc usatysfakcjonowanym
Przy tak małym przebiegu trudno jeszcze wyrokować co do całokształtu pojazdu. Raczej wymaga on delikatnego traktowania.
Skala porównawcza o której mogę powiedzieć to Picasso 2,0 110 KM i Fiat 1,3 85 KM. Kultura pracy posiadanego 1,5 dci jest gdzieś po środku. Elastyczność można ocenić jako zadawalającą.
Po przejechaniu tych 16 tys. km nie mogę przyzwyczaić się do jazdy na biegach 1 i 2. Mają za krótkie przełożenia i trudno dobrać bieg na niskich prędkościach. Ma to znaczenie przy powolnym poruszaniu się w korkach.
Jak dla mnie można go uznać za dobrany właściwie. Dla niektórych zwolenników motoryzacji niemieckiej będzie z pewnością za miękki i za delikatny.
Niestety, manewry z uwzględnieniem tylno-bocznego cofania są trudne do wykonania.
Raczej jest właściwa.
Tutaj trudno się do czegoś przyczepić poza głośnym szumem dmuchawy podczas początkowego chłodzenia lub dogrzewania wnętrza.
Przydałyby się wygodniejsze podłokietniki, takie jakie były w Picasso.
Jak dla mnie całkiem dobre.
Zależy to od warunków jazdy. Na miejscu, przy pokonywaniu krótkich odcinków i niskiej temperaturze zewnętrznej trzeba się liczyć ze spalaniem do 8,5 l/100 km wg danych z komputera pokładowego. Przejechane ostatnio 1500 km z udziałem 30% autostrady i prędkości ok 135 km/h,a także dróg wojewódzkich i mniejszych miast dało 5,8 l/100 km. Wyjazd Mazowsze-Małopolska (400 km - droga krajowa nr 7)dało 5,4 l/100 km.
Całe szczęście, że załapałem się jeszcze na wersję bez fitra FAP. Przy konieczności wymiany tego elementu może podobno nieźle zrzednąć mina, pomijając znaczne uszczuplenie konta.
Na razie nic się nie dzieje niepokojącego.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 105KM 77kW [l/100km]

6,9