Ocena kierowcy - Renault Safrane II

Tomek, 18 lat temu
Silnik 2.2 TD 115KM 85kW
Rok produkcji 1997
Renault Safrane II 2.2 TD 115KM 85kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Jestem bardzo mile rozczarowany. Spodziewalem sie wiekszych lub mniejszych klopotow (obiegowa opinia o francuzach). Safrane im zaprzecza. To naprawde dobre auto. Byc moze silnik Volvo przestal sie psuc. A byc moze to "zaleta" ubogiej wersji. Zobaczymy jak dalej bedzie z zawieszeniem.
Niezły silnik 16V (VOLVO). Bardzo elastyczny, mimo dlugich przelozen skrzyni biegow.
pracuje bezblednie, lekko, cicho i precyzyjnie. Jedyna "wada" to zbyt dlugie przelozenia. Na IV biegu ma dluzsze przelozenie niz wiekszosc aut na biegu V. "Piatka" to typowy nadbieg. Wlasciwie po miescie jezdzi sie na III na poza miastem do 100 km tylko na IV. Za to na trasie - jest bardzo cicho.
Uwazam za naprawde dobry. Jest dosc miekki, ale bez plywania i kolysania. Typ KOMFORTOWY. Tym autem poprostu sie plynie w ciszy.
Najmniejszych zastrzezen.
Wszystko na swoim miejscu. Niczego nie trzeba szukac (poza sygnalem dzwiekowym w dzwigni kierunkowskazow).
Bez zastrzezen. Dwustrefowy klimatronik z funkcja naslonecznienia (reczna). Czego wiece trzeba? Dziala bez zarzutu.
Trudno o wygodniesze i bardziej komfortowe auto.
Bardzo ciche auto. Jezdzilem najnowsza Laguna (benzyna). Safrane mimo 9 lat jest cichszy. Co mnie zaskoczylo najbardziej: nic nie trzeszczy, ani nie stuka. Wszystkie plastiki sa OK.
Jak na taka limuzyne jest extra. Splanie srednio 9 l/100 km. Czesci sa dosc przystepne (spory import aut na czesci pozwala na kupienie wszystkiego na male pieniadze). W serwisie - jak zwykle - bardzo drogo. Auto ma metalowy kolektor, wiem mozna zalozyc najtanszy gaz - ale dalem sobie spokoj.
Tu najwyzsza ocena. Nie ma drugiego takiego auta na taki poziomie wykonania za tak smieszne pieniadze. Wprawdzie nie mam wersji skomputeryzowanej BACCARA, ale moze dzieki temu jest to poprostu wygodna, bezawaryjna limuzyna za male pieniadze. Ja dla mnie mieszanka szwedzko-francuzka jest OK.
NIC MI SIE NIE POPSULO. Safrane zaprzecza obiegowej opinii o francuzach. Jak na razie nic nie musze robic. Wszyskie elementy dzialaja. Jedyna awaria - padla bateria w pilocie od centralnego zamka. Byc moze przyczyna jest rowniez stosunkowo "ubogie wyposazenie" mojego egzemplarza (reczna regulacja kierownicy, foteli, brak komputera mowiacego itp :)))) Z "gadzetow" nie ma sie chyba co popsuc :)
Ja na razie (przejechalem 20 tys) nic sie nie popsulo. Czesci eksploatacyjne sa bardzo przystepne (wiele pasuje od Laguny). Oby tak dalej.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 TD 115KM 85kW [l/100km]

8,7