Ocena kierowcy - Renault Megane IV Hatchback 5d Facelifting

Franek, 1 miesiąc temu
Silnik 1.3 TCe 140KM 103kW
Rok produkcji 2023
Renault Megane IV Hatchback 5d  Facelifting 1.3 TCe 140KM 103kW od 2020 - Oceń swoje auto
Dobry samochód 4 - 5 osobowy. Pasażerowie mówią że z tyłu bardzo wygodnie - z zasadzie dlatego go kupiłem, aby jej było wygodnie. Nie ciężarówka, nie terenówka. Super na trasy, ale w górach i długich wzniesieniach lepiej jechać w trybie "My sense" lub "Sport" a nie "Eco". Chyba że jedzie się ponad 150. Zwrotny do parkowania, dobry skręt. nawet porównywalny z włoskim kabrioletem. Jak się jedzie normalnie to w trybie "sport" pali tyle samo co i w "ekonomicznym".
Nie bierze, nie leje się, mało pali , w trybie "sport" kopytko bardzo dobre, przez Niemcy na naszej benzynie 202 km/h , z powrotem na niemieckiej 210 km/h. Straszą wszyscy tym olejem ale serwis wymienił po 5 tys i mówi następna 2 lata lub 30 tys. Jeszcze nie wiem co zrobię - wymienię po 15 od wymiany czy nie. Obserwuję czasem po trasie olej na bagnecie , wycieram w bibułki i je przechowuje dla porównania. Ogólnie nie jest to porządna stara 2-litrówka ale średnia spalania w tym roku, a byłem tylko raz w długiej trasie wynosi 5,6 l/100 km.
Automat mój pierwszy, trochę czasem brzęczy cicho.
Na zakrętach nie trzeba zwalniać - to chyba wystarczy za rekomendację. Zaskakuje to zwłaszcza kierowców SUV - ów.
Jest ładna, na razie tyle, Baby się oglądają jak za kabrioletem.
Jak we wszystkich obecnie produkowanych samochodach w porównaniu z FSO 1500 jest marnie. Jakby nie czujniki parkowania , kamery byłoby całkiem h......Do przodu bardzo dobrze. Na razie nie otarłem. Światła super, w nocy jest O.K.
Super - po maluchach, fso, polonezach 1500 i caro, oplach astrach ,zafirach i merivach jest coraz lepiej , nie wie się że się jedzie. Nie miałem mercedesów , rollsów ani cadillaków. Ale to chyba nie te ceny.
Nie mam żadnych uwag - działa dobrze i wydajnie
Ja mam 185 wzrostu i jestem po 4 długich trasach po 1200 - 2000 km - nic nie boli . Wyspać się na trasie można bez szukania łóżka. Mało schowków ale może dobrze - bo raz w innych samochodzie to latarkę znalazłem po 8 miesiącach od schowania.
Do bagażnika pustego trzeba włożyć pod podłogę piankę , gąbkę albo inny wojłok bo słychać tylne koła - jak są maksymalnie napompowane.
wym oleju po 5 tys i filtr kabinowy, kontrola po roku - koszty serwisu - uważam że niedrogo, ponieważ dotychczasowe samochody po gwarancji serwisowałem i naprawiałem - i nadal to robię - samodzielnie.
Za te pieniądze u innych NIC się takiego nie kupi
nic się nie zepsuło
nic się nie zepsuło