Ocena kierowcy - Renault Megane IV Grandtour Facelifting

Megs, 2 lata temu
Silnik 1.3 TCe 140KM 103kW
Rok produkcji 2021
Renault Megane IV Grandtour Facelifting 1.3 TCe 140KM 103kW od 2020 - Oceń swoje auto
Silnik : Bez wątpienia silnik 1.3 Tce 140. Mam wrażenie, że ma więcej koni niż na papierze. Oprócz suchych liczb jest poprostu bardzo zrywny i chętny do współpracy. Inaczej niż wykastrowany 1.5 TSI.
Na żywo robi dużo lepsze wrażenie niż w obiegowej opinii o Renault. Po face liftingu to już nie to samo auto. Poprawione spasowanie elementów, wykończenie i wygląd. Dużo lepiej wyciszona od Skody. Sporo fajnych bajerów.
Byłem sceptycznie nastawiony. A tu największe zaskoczenie na plus. Rewelacyjny silnik. W użytkowaniu w mieście jak i na trasie niczego mu nie brakuje. Super elastyczność i nie brakuje mocy praktycznie nigdy. Fani 2.0 TDI 150KM byliby zaskoczeni jak jeździ 1.33Tce 140KM. Nie ma tego początkowego kopnięcia Nm w plecy, ale za to dłużej i płynniej oddaje moc w szerszym zakresie obrotów. Na autostradzie przy 110km/h na 5biegu wciskasz gaz i płynnie i szybko przyspiesza bez problemu powyżej prędkości dozwolonych w Polsce.
Biegi wchodzą z miłym kliknięciem, natomiast dźwignia jest trochę za długa. Na razie jest ok. Da się ruszyć z miejsca bez gazu z samego sprzęgła- duży plus rodem z Diesla
Zawieszenie przyjemnie sprężyste i nieco twardsze niż się spodziewałem po Renault. Tylne zawieszenie trochę hałasuje i dobija przy przejeżdżaniu przez progi zwalniające. Za to przednie w ogóle nic.
Na razie ciężko powiedzieć. Jest ok. Spasowanie elementów lepsze niż w BMW 3 G30.
Do przodu ok, oprócz tego że lusterko wsteczne jest moim zdaniem za blisko twarzy kierowcy. Natomiast do tyłu jest lekki dramat. Oprócz czujników parkowania konieczna jest kamera cofania.
Bez większych zastrzeżeń. Uchwyt na kubki w tunelu centralnym powinien być dużo głębszy. Sterowanie radiem pod kierownicą jest specyficzne, ale bardzo szybko się przyzwyczaiłem i jest to wygodne i intuicyjne rozwiązanie.
Boczne szyby trochę za wolno odparowują po włączeniu klimy.
Kameralnie bym powiedział. Jak dla mnie w 2021 w kompakcie kombi powinno być więcej miejsca. Za to duży plus za składane przednie siedzenie pasażera.
Rewelacyjne. Cicho nawet przy wysokich prędkościach. Jedyny minus to dobijanie zawieszenia na dużych nierównościach przejeżdżanych z minimalną prędkością.
Spore spalanie przy dynamicznej jeździe ( niekoniecznie szybkiej). Silnik na dotarciu czyli delikatnie traktowany i 7,5 - 8,5 l / 100km.
Jakość dobra, cena jednak nie najniższa, jeżeli chce się walczyć ze Skodą lub VW.
Do tej pory tylko raz mi czujnik parkowania zawariował.
Nic. Za krótko użytkowany. Aczkolwiek były przypadki że i całkiem nowe padały zanim silnik się dobrze dotarł.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 TCe 140KM 103kW [l/100km]

7,9