Ocena kierowcy - Renault Megane III Hatchback

robert, 14 lat temu
Silnik 1.6 16v 110KM 81kW
Rok produkcji 2009
Renault Megane III Hatchback 1.6 16v 110KM 81kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Bardzo dobre mataeriały w kokpicie.
Poprzedni model moim zadaniem przebił całą konkurencje. Gienialne zawieszenie / komfortowe i bezpieczne / rewelacyjny motor od nisana 1.5 dci / 105KM - dynamiczny i oszczedny. Obecny totalnie mnie rozczarował, miałem nadzieje że bedzie jeszcze bardziej dopracowany niz poprzednik a tu klapa. Ok, ma ciekawą stylistykę jest ładnie wykonane, dobre materiały w srodku ale nerwowe zawieszenie i motor benzynowy to niewypał.
Jestem dosłownie rozczarowany ! Jestem użytkownikiem marki Renault od wielu lat jako auta słuzbowe : kangoo, clio i megane. Do tej pory jeżdziłem 4 lata Megane II 1.5 dci, niedawno otrzymałem Megane III i totalne nieporuzumienie. Silnik po przekroczeniu 3000 obrotów na 6 biegu wyje nie miłośiernie! Po 2 godzinach jazdy na autostradzie czuje sie to w głowie. No i spalanie 9-10 l/100 lekka przesada w stosunku do mocy i elestyczności na wyższych biegach. Ten silnik nadaje sie tylko do spokojnej jazdy miejskiej bo wtedy jest cichy i nie emituje wybracji do kabiny.
Nie chodzi tak płynnie jak w wersji II
Duża zmiana do poprzedniej wersji. Zawieszenie zdecydowanie sztywniejsze, co niestety odbija sie na komforcie podróżowania, samochód nerwowo podskakuje na poprzecznych małych wybojach. Jest bardziej stabilny w prowadzeniu niż II ale dużym kosztem komfortu.
Małe tylnie okienko nie ułatwia precyzyjnego parkowania. Nie widac przedniej maski nawet z podniesionym na maksa siedzeniem. Na pochwałe załugują duze boczne lusterka.
Bardzo dobre materiały i wykończenie. Ładny uporzadkowany kokpit.
Posiadam climatronic, przy ustawionej tem.20\'C dmuchawa mocno hałasuje nonstop. Słychac agregat klimatyzacji.Ogónie kiepsko.
Tu jest ok.
wspominałem juz o głośnym silniku, niestety słychać też zawieszenie...
8-10 litrów miasto/trasa do 150KM/h
Tu jest ok.
Głośna praca pedała hamulca. zgłaszałem na serwisie ale nie widzą powaznej usterki polecają oserwacje. Czekam do przegladu.
Jest nowy i na 2 letniej gwarancji wiec bez stresów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16v 110KM 81kW [l/100km]

9,3