Ocena kierowcy - Renault Megane II Sedan

Silnik 1.5 dCi 105KM 77kW
Rok produkcji 2005
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Renault Megane II Sedan 1.5 dCi 105KM 77kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : duperelek który muszę mieć w następnym aucie full hands free czyli karta do auta zawsze w kieszeni tylko wsiadam start i jazda.... a auto zaskoczyło mnie jako całokształt planowałem przejechać nim max 100tys i sprzedać ale mam już więcej i pewnie jeszcze pojeżdżę bo nawet jak kupię nowe to tego nie sprzedam mało pali ubezpieczenie full pakiet dilerski 1100zł nie psuje się czego chcieć więcej :)
Układ elektryczny : używam tylko przycisku w drzwiach kierowcy i bagażnika i reszta przestała działać
jestem bardzo zadowolony miałem podczas zakupu inne marki do wyboru ale wybrałem megane sport way i absolutnie nie żałuję
Jak na tak mały silniczek bardzo dzielnie napędza autko, elastyczny, dość cichy jak na diesla, pomimo krążących złych opinii bezawaryjny, mało pali, długo się grzeje w zimie.
Nie haczy, po 120000 biegi wchodzą troszkę ciężej, strasznie krótka jedynka niewygodna w korkach, super na autostrady bo 6 biegowa przy 160km/h 3000 obrotów
Wygodny mi to pasuje, wcześniej miałem focusa wg mnie prowadził się podobnie ale był mniej wygodny.
Podobnie jak u konkrecji do tyłu tak sobie, słupki przednie bardzo grube ale coś dla bezpieczeństwa...
Wszystko wygonie na miejscu mi bardzo pasuje hamulec ręczny ciężko mi się będzie kiedyś przestawić,
Ogólnie ok choć jest jeden feler mam automatyczna klimatyzację jak na zewnątrz jest podobna temp jak ustawiona w środku to tak jakby przestawało wiać i robi się duszno i muszę przestawić z auto na ręczne sterowanie ,
Bardzo dużo miejsca wersja sedan ma z tyłu dużo więcej miejsca niż hatchback mam 188cm i za mną zawsze jest sporo miejsca
do 110 jest cichutko do 140 jest ok powyżej 160 jest wg mnie głośno tzn chałas zaczyna być męczący choć można spokojnie rozmawiać.
Jedyny feler to filt paliwa za 200zł jakiś tam specjalny wymiana co 60tys/km reszta tania: pali mało, średnio 5,5-6 litrów 80% miasto kraków, mam chipa od goduli na 122km i 320 nm dlatego może palić deczko więcej niż inne raporty choć ja po tuningu nie zauważyłem różnicy jedynie w szybkości :) ceny przeglądów teraz tanio na gwarancji ujdzie w innych markach pewnie podobnie około 600zł-800zł bez filtra paliwa w aso, jestem pierwszym właścicielem
Za auto z automatyczną klimą pełną elektryką radiem dieslem roletami skrzynią 6 biegową na wyprzedaży rocznika zapłaciłem 60000 rabat z 80000 nie było lepszej oferty na rynku, dokupiłem alufelgi założyłem chipa w sumie dołożyłem 4000zł i zrobiłem bez awarii prawie 130tyś
mi się w sumie jeszcze po gwarancji nie zepsuła na gwarancji miałem wymieniony alternator i akumulator jakiś defekt fabryczny był poza tym normalna eksploatacja jedyne to czujniki hands free w drzwiach jak się nie używa to przestają współpracować:( i żarówki się palą dość często tzn średnio 1 raz na rok a wymiana to lekki koszmar
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 105KM 77kW [l/100km]