Ocena kierowcy - Renault Megane II Sedan

Lukasz_J, 10 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 98KM 72kW
Rok produkcji 2004
Renault Megane II Sedan 1.4 i 16V 98KM 72kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Zaskoczyło mnie wnętrze pojazdu, bagażnik, oświetlenie na zewnątrz i wewnątrz samochodu.
Układ elektryczny : Rozrusznik, cewki zapłonowe, żarówki ksenonowe
Inne : Układ klimatyzacji i nawiewu
Wygląd - rzecz gustu jednym podoba się innym nie, komfort - jak dla mnie doskonały, prowadzenie - bardzo dobre, frajda z jazdy jak najbardziej.
Jest to silnik 1,4L 16V, a więc demonem mocy to on nie jest na spokojną jazdę do miasta i w trasę wystarczający. Nie jest to silnik dla fanów tuningu i rajdów samochodowych.
Biegi wchodzą łatwo, przełożenia raczej dla spokojnej jazdy.
Układ kierowniczy jak dla mnie idealny, elektryczne wspomaganie kierownicy spełnia swoją funkcję bardzo dobrze, amortyzacja bardzo dobra przy spokojnej jeździe, nie wiem jak przy sportowej bo jej nie preferuje.
Do przodu bez zarzutu:) a do tyłu przydają się lusterka boczne i wsteczne.
Wszystko porozmieszczane w odpowiednich miejscach, pozycja w fotelu wygodna, no może coś by mogli zrobić z podłokietnikiem, jakiś przesuwny albo cóś. Regulacja siedzenia w pionie, poziomie oraz regulowana kierownica pozwalają nawet największym malkontentom znaleźć najlepsze ustawienia.
Klima jak nabita i wyczyszczona to działa dobrze:) Uważać trzeba na zapychające się kanały odprowadzające wodę z podszybia, gdyż może to grozić potopem przedmiotów schowanych w podłogowych skrytkach.
Minusem może jest wysiadanie z tylnych miejsc, może to moje odczucia, poza tym jest dobrze i wygodnie.
Nic nie trzeszczy, nie piszczy, nie dochodzą żadne hałasy od silnika. Wyciszenie na bardzo dobrym poziomie.
Gdyby nie usterki elektryczne byłoby dobrze. Spalanie w normie jak na taki silnik, ale jak bym chciał tanio to bym założył sobie gaz, ale to nie dla mnie.
Za niewielkie (stosunkowo) pieniądze można mieć komfortowy samochód z ogromnym bagażnikiem, w którym od czasu do czasu odmówi chęci współpracy ten czy inny element instalacji elektrycznej, który jak się okazuje nie jest ani specjalnie drogi ani specjalnie trudny do namierzenia. Wszystko w rękach "fachowców".
Taak, gdyby nie cewki zapłonowe firmy sagem i zbyt często przepalające się żarniki ksenonowe to byłoby całkiem dobrze...
U mnie był to rozrusznik, a u innych? Nie wiem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 98KM 72kW [l/100km]

7,3