Ocena kierowcy - Renault Megane II Kombi

Mirek, 17 lat temu
Silnik 1.5 dCi 86KM 63kW
Rok produkcji 2005
Renault Megane II Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Samochód jest b. dobrze wyposażony (klimatronik, karta hands free, wszystkie szyby i lusterka elektryczne, szklany dach, czujnik deszczu i świateł, tempomat, radio z cd + 6 głośników sterowane z kierownicy, chowane lusterka, ABS, ESP i inne przydatne drobiazgi) i chcąc kupić inne auto o podobnym wyposażeniu trzeba wydać ok 10.000 więcej. A przy tym elastyczny i oszczędny turbodiesel.
Dałbym czwórkę z dużym plusem, ale takiego kryterium nie ma więc piszę to w komentarzu.
Na razie nie miałem okazji wypróbować go na długiej trasie i przy wyprzedzaniu dużych pojazdów, ale myślę, że powinno być ok.
Wchodzi bardzo lekko, bez zgrzytów i oporów. Dźwignia zmiany też ustawiona b.ergonomicznie.
Zachowanie bez zarzutu, dobrze trzyma się drogi.
W pewnych sytuacjach nieco przeszkadzają boczne słupki, ale tak jest w większości samochodów tej klasy.
Wszystko w zasięgu ręki, proste i czytelne oraz łatwe w obsłudze.
Mam klimatronik i jak na razie wszystko pracuje jak trzeba. Fajnym bajerem jest funkcja szybkiego usuwania zaparowania przedniej szyby.
W mojej sytuacji, gdy moja 4-osobowa rodzina nie przekracza wzrostu 175 cm miejsca jest dla wszystkich wystarczająco. Gorzej byłoby dla osób powyżej 180 cm siedzących z tyłu. Ale to nie jest auto z typu największych limuzyn.
Jak silnik osiągnie znamionową temperaturę to jest naprawdę super. Tym bardziej, że to jest diesel.
Na razie mogę powiedzieć tyle, ponieważ nie robiłem jeszcze naprawdę długich tras.
Jest to samochód sprowadzony z Francji. Był naprawdę lekko uderzony ponieważ widziałem go zanim został zrobiony. Zapłaciłem dobrą cenę za dobrą jakość.
Na razie wszystko działa jak należy. Nic nie skrzypi i nie piszczy. Byle tak dalej.
Póki co - odpukać - wszystko działa tak jak powinno. Oby tak dalej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 86KM 63kW [l/100km]

5,8