Ocena kierowcy - Renault Megane II Kombi

Niezależny od innych opinii, 16 lat temu
Silnik 1.5 dCi 105KM 77kW
Rok produkcji 2007
Renault Megane II Kombi 1.5 dCi 105KM 77kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny i nad wyraz oszczędny. Obawiałem się że będzie za słaby i rozważałem 1,9dCI 130KM lub 2,0 150KM ale dla tego samochodu nic więcej nie trzeba. Jak chce się zaoszczędzić paliwo to wystarczy jeździć m,niej więcej przepisowo. Nie nadaremnie 1,5 dCI pokonał w 2006 czy 2007 toyotę prius i silnik diesla fiata - 1,3.
Zawieszenie : Na razie nie było ale wydaje mi się normalne że pierwsze będzie zawieszenie do roboty z uwagi na drogi.
Jak ktoś chciał kupić mercedesa, bmw, audi lub vw ale mu nie wyszło i kupił renault to nigdy nie będzie zadowolony. Jestem zdania że trzeba kupić to, co ma szanse spełnić oczekiwania. Jakoś też nie wierzę w używane okazyjne 2-3 latki. Bardzo mało jest jednak ludzi którzy kupują nowe auta i sprzedają je po roku mimo że sprawują się bez zarzutu. Osobiście nawet mając do dyspozycji znaczną gotówkę zostawiłbym megane jako 2 lub 3 samochód.
Jak ktoś chce silnik oszczędny i dynamiczcny to ten model jest super, szczególnie w połączeniu ze skrzynią 6-bieg.
Może i są lepsze ale w tym modelu - auto jeździ jak przyklejone do drogi. Dobre trzymanie boczne.
Czujniki parkowania zbędne.
Dla mnie super. Wszystko kwestia gustu. VAG, bmw i mercedes mimo że droższe to nie koniecznie lepsze. Sterowanie wszystkim co potrzeba na pewno bardziej intuicyjne niż w innych markach .... no ale reklama i mobing pro niemiecki robi swoje :) Jak ktoś słucha reklam i starych powiedzonek że nie kupuje się aut na "f" to jego sprawa.
Szybko i bez problemu. Klimatyzacja automatyczna sprawdziła się bardzo dobrze w Granadzie (+38 st. w cieniu). Zimą też nie narzekam.
Wg mnie więcej niż w sceniku i zafirze - jeże nie liczyć miejsca na kapelusze. Ale jest moda na vany i auta 4x4.
Pow. 120 km/h słychać szum wiatru.
Jeżdżę raczej dynamicznie - trasa - 4,7, miasto 5,5 - 5,8. Najwięcej pali na autostradzie prze prędkości pow. 170 km/h - wtedy może być nawet średnio 6,5 l/100 km - ale w porównaniu z innymi autami co to jest.
Nowe auta są bardzo drogie. W 2007r. dysponowałem kwotą na samochód ok. 100 tyś. zł i nie żałuję wyboru dobrze bardzo wyposażonego megane kombi za 85 tyś. Myślę że posłuży mi ładnych parę lat bo nie lubię często zmieniać samochodów. Myślę że jest to zakup przemyślany a znam się na samochodach i na bieżąco ślędzę wszystkie nowinki motoryzacyjne.
Ma dopiero 2 lata ale dbam o auto więc jestem dobrej myśli. Wymieniłem klamkę na gearancji bo zauważyłem pęcherz na srebnej klamce i to naprawdę wszystko.
Nic. Znam też zadowolonych, którzy przejechali 400 tyś. tym autem bez poważnych usterek ale oni nie wypowiadają się na autocentrum i nie szukają innych aut używanych na zamianę. Jakby ten silnik był taki zły to nissan by go nie wkładał do swoich modeli (mimo ze ta sama grupa), opel nie próbował by rozmawiać z renault o wkładaniu go do swoich modeli zanim nie zdecydowal się na współpracę z fiatem (1,9 CDTI)a uwielbiany vw nie powracałby do silnika 1,6 w technologii common rail 250NM i 110 KM (dopiero zapowiedzi).

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 105KM 77kW [l/100km]

3,6